wyspa Djerba

Co zobaczyć na Djerbie?

Afryka
Na Djerbie słońce świeci przez okrągły rok. Ta największa tunezyjska wyspa ma wspaniały klimat, niekończące się plaże i ciepłe morze prawie pozbawione fal. Blisko stąd także na kontynent afrykański i na gorącą Saharę. Legendy mówią, że właśnie na Djerbę dotarł Odyseusz, żeglując z Troi, a jego współtowarzysze nie chcieli jej już opuścić. Wyspa ta była także miejscem odpoczynku dla żeglarzy przemierzających wody Morza Śródziemnego, którzy nazywali ją krainą ludzi szczęśliwych. Co warto zobaczyć będąc na Djerbie?
Maroko

Co zobaczyć w Maroko?

Ogólne porady
Maroko to kraj niespodzianek i kontrastów. Zobaczysz tu pozostałości z czasów rzymskich, ale i perły sztuki islamskiej. Kraj przyciąga zapachami, oszałamia kolorami, kusi egzotyką. To prawdziwa mozaika orientalnej kultury, świat rodem z baśni. Są tu góry, plaże, oazy. Ogromny zachwyt budzą miasta, nazwane cesarskimi. Kiedy najlepiej wybrać się do Maroka? Co warto zobaczyć, gdy tam już będziemy? Na te pytania odpowie ci niniejszy poradnik.
Tunezja

Co zobaczyć w Tunezji?

Afryka
Podróż do tego kraju zapewni Ci relaks wśród piaszczystych plaż, słońca oraz błękitu Morza Śródziemnego! Czeka tu na Ciebie moc atrakcji, a także wspaniałe zabytki. Wakacje w Tunezji są też popularne z innego powodu. Kraj ten jest najbardziej liberalnym ze wszystkich państw arabskich. Mówi się, że to żona prezydenta Habiba Burgiby, namówiła go do kilku wielkich reform, takich jak zniesienie wielożeństwa czy obowiązku noszenia chust przez kobiety. Co zatem warto zobaczyć, gdy wybierzesz się do Tunezji? Dowiesz się tego z dalszej lektury.
Wakacje w Egipcie

Co zabrać do Egiptu?

Afryka
Jeśli w twoich tegorocznych planach urlopowych widnieje kierunek Egipt, poświęć trochę czasu, żeby dobrze przygotować się do wyprawy. Zmiana otoczenia i klimatu wymagać od ciebie będzie bowiem znacznie lepszego przygotowania logistycznego, niż zwykły weekendowy wypad za miasto. Poniżej przedstawiamy listę niezbędnych rzeczy, które koniecznie musisz ze sobą wziąć wybierając się na wakacje do Egiptu.
kraje muzułmańskie

Jak się zachowywać w krajach muzułmańskich?

Afryka
Przed wyjazdem do krajów muzułmańskich należy poznać pewne prawa i obyczaje tam panujące, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji i nieporozumień. Poniżej przedstawiam porady i wskazówki na temat sposobu zachowania w domu lub w kraju muzułmańskim.
Mapa Egiptu

Jak uniknąć Zemsty Faraona?

Afryka
Zemsta Faraona to nieprzyjemne dolegliwości wywołane zmienną florą bakteryjną. Objawy takie jak biegunka, bóle brzucha, wymioty, czy gorączka zazwyczaj ustępują po około 1,5 - 3 dniach. Po co jednak marnować wakacje na chorowanie jeśli można spędzić wspaniałe chwile nurkując czy zwiedzając? Dowiedz się wcześniej jak uniknąć Zemsty Faraona oraz w razie wypadku - jak ją skutecznie i szybko wyleczyć. Jak leczyć Zemstę Faraona?
samolot

Jak zachować bezpieczeństwo w samolocie?

Afryka
Podróż samolotem jest najbezpieczniejszą i najszybszą metodą podróżowania, jednak wiele osób wybiera inne środki lokomocji ze względu na strach przed turbulencjami. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w samolocie.
Gabon

O czym należy pamiętać odwiedzając Gabon?

Afryka
Moda na wyjazdy do mało poznanych, a wręcz dziewiczych miejsc, panuje już od kilku lat i każdy, kto może sobie na to pozwolić finansowo, ma możliwość udania się do najdalszych zakątków Ziemi. Ciekawym miejscem może być Gabon. Jest to państwo położone w Afryce Środkowej, nad oceanem Atlantyckim. Barwy występujące na fladze są symboliczne i reprezentują to, co powinno się z tym miejscem kojarzyć: zielony oznacza las, żółty słońce, a niebieski wodę z ziemi i morza. Decydując się na przygodę w tym pięknym kraju, należy pamiętać o kilku rzeczach.
amfiteatr w El Jem

Dlaczego warto spędzić wakacje w Tunezji?

Atrakcje turystyczne
Są tu plaże, góry i piaski Sahary z zielonymi oazami. Jest kilkaset zabytków rzymskich, fenickich i arabskich. Tunezja ma wiele do zaoferowania. Tunezyjskie plenery wykorzystano w wielu filmach. To tu kręcono takie obrazy jak „Gwiezdne Wojny”, „Angielski pacjent”, „Piraci”, „Żywot Briana” i „Indiana Jones”. Tunezja „zagrała” też w naszym „Quo Vadis” i „W pustyni i w puszczy”.
wakacje w Zanzibarze

Wakacje w Zanzibarze - co zwiedzić?

Afryka
Od wybrzeży Afryki Zanzibar dzieli tyko 40 km, no i formalnie jest to wyspa należąca do Tanzanii. Jednak patrząc na życie mieszkańców, widać, że kulturowo bliżej im do krajów arabskich niż do Czarnego Lądu. Większość z nich to muzułmanie, ludzie bardzo życzliwi i gościnni w stosunku do turystów. Jednym z pierwszych słów, jakich się tutaj nauczymy, będzie: jambo! Tak w lokalnym języku (suahili) brzmi powitanie. Zatem: jambo... i zapraszamy!