wirus Ebola

9 wskazówek jak uchronić się przed Ebolą

Bezpieczeństwo Podróży
Żyjemy w globalnej wiosce. Gdy w jakimś jej miejscu dojdzie do wybuchu epidemii, kwestią czasu jest rozprzestrzenienie się wirusa na cały świat. Przykładem może być siejący ostatnio postrach wirus Ebola. Można się nim zarazić poprzez kontakt z płynami ustrojowymi chorego – w tym śliną, potem, krwią, wymiocinami i moczem. Jak dotąd nie ma skutecznej szczepionki na ten typ wirusa. Większość z 4300 jego śmiertelnych ofiar pochodzi z Afryki Wschodniej, ale epidemiolodzy zgodnie twierdzą, że każdy kraj powinien być przygotowany na wybuch epidemii. A co my sami możemy zrobić, żeby uchronić się przed Ebolą?

Co warto zobaczyć w Egipcie?

Atrakcje turystyczne
Jeżeli chcesz zanurkować, wybierz Synaj. Gdy marzy Ci się pustynne safari, jedź do oazy Farafra. Na wypoczynek z dziećmi najlepsza będzie Hurgada. Egipt jest dla każdego. Wybrzeże Morza Czerwonego ciągnie się 1600 km. Woda jest ciepła przez cały rok i zawsze świeci słońce. W zależności od tego, co chcesz robić, wybierz miejsce odpoczynku. Lot do Egiptu trwa ok. 4 godzin. Najlepiej i najbezpieczniej wybrać się z biurem podróży. Do polskiego czasu trzeba dodać dwie godziny. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy, a po wjeździe do kraju należy uiścić opłatę wizową.
Rwanda - wycieczka

Rwanda - przewodnik dla turystów

Atrakcje turystyczne
Wycieczka do Rwandy może być prawdziwą przygodą życia. Jeśli starczy Ci odwagi, spotkaj się oko w oko z gorylem. Jeden z najbardziej egzotycznych, wręcz niesamowitych zakątków kontynentu afrykańskiego leży w północno-zachodniej części Rwandy, nieopodal granicy z Kongo. Mowa o tajemniczych górach Virunga, mieszczących słynny park narodowy, założony w 1921 r. Park obejmuje aż 7800 kilometrów kwadratowych gór oraz największe na świecie jezioro uformowane z zastygłej lawy wulkanicznej.
kraje muzułmańskie

Jak się zachowywać w krajach muzułmańskich?

Afryka
Przed wyjazdem do krajów muzułmańskich należy poznać pewne prawa i obyczaje tam panujące, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji i nieporozumień. Poniżej przedstawiam porady i wskazówki na temat sposobu zachowania w domu lub w kraju muzułmańskim.
Wakacje w Egipcie

Co zabrać do Egiptu?

Afryka
Jeśli w twoich tegorocznych planach urlopowych widnieje kierunek Egipt, poświęć trochę czasu, żeby dobrze przygotować się do wyprawy. Zmiana otoczenia i klimatu wymagać od ciebie będzie bowiem znacznie lepszego przygotowania logistycznego, niż zwykły weekendowy wypad za miasto. Poniżej przedstawiamy listę niezbędnych rzeczy, które koniecznie musisz ze sobą wziąć wybierając się na wakacje do Egiptu.
samolot

Jak zachować bezpieczeństwo w samolocie?

Afryka
Podróż samolotem jest najbezpieczniejszą i najszybszą metodą podróżowania, jednak wiele osób wybiera inne środki lokomocji ze względu na strach przed turbulencjami. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w samolocie.
amfiteatr w El Jem

Dlaczego warto spędzić wakacje w Tunezji?

Atrakcje turystyczne
Są tu plaże, góry i piaski Sahary z zielonymi oazami. Jest kilkaset zabytków rzymskich, fenickich i arabskich. Tunezja ma wiele do zaoferowania. Tunezyjskie plenery wykorzystano w wielu filmach. To tu kręcono takie obrazy jak „Gwiezdne Wojny”, „Angielski pacjent”, „Piraci”, „Żywot Briana” i „Indiana Jones”. Tunezja „zagrała” też w naszym „Quo Vadis” i „W pustyni i w puszczy”.
wakacje w Zanzibarze

Wakacje w Zanzibarze - co zwiedzić?

Afryka
Od wybrzeży Afryki Zanzibar dzieli tyko 40 km, no i formalnie jest to wyspa należąca do Tanzanii. Jednak patrząc na życie mieszkańców, widać, że kulturowo bliżej im do krajów arabskich niż do Czarnego Lądu. Większość z nich to muzułmanie, ludzie bardzo życzliwi i gościnni w stosunku do turystów. Jednym z pierwszych słów, jakich się tutaj nauczymy, będzie: jambo! Tak w lokalnym języku (suahili) brzmi powitanie. Zatem: jambo... i zapraszamy!