Petra w Jordanii

8 atrakcji turystycznych w Jordanii·

Europa
Jordania jest przepięknym krajem, który koniecznie trzeba zwiedzić. Niestety kraj ten jest niedoceniany turystycznie ze względu na niestabilną sytuację polityczną w rejonie w którym się znajduje. Jordania urzeka wspaniałymi widokami, zabytkami oraz fascynującą historią i kulturą.
Angkor

20 najpiękniejszych miejsc z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO·

Azja
Lista UNESCO pełna jest miejsc o unikalnym pięknie i ogromnej wartości naturalnej. Przykłady można mnożyć. Poniższa dwudziestka to zbiór miejsc, które warto odkryć.
meduzy

Jak leczyć poparzenie przez meduzy?

Wakacje rodzinne
Meduzy to zwierzątka zwykle w kształcie parasola lub dzwonu. Są drapieżne, atakują również ludzi powodując poparzenia. Jeśli natrafimy na meduzę w wodzie lub nadepniemy na nią podczas spaceru po plaży możemy się spodziewać poparzenia. Co można zrobić w takiej sytuacji? Jak i czym zaleczyć takie poparzenie?
kraje muzułmańskie

Jak się zachowywać w krajach muzułmańskich?

Afryka
Przed wyjazdem do krajów muzułmańskich należy poznać pewne prawa i obyczaje tam panujące, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji i nieporozumień. Poniżej przedstawiam porady i wskazówki na temat sposobu zachowania w domu lub w kraju muzułmańskim.
sushi bar

Jak jeść sushi?

Kuchnia japońska
Sushi to bardzo bardzo znana potrawa japońska. Bar w którym sprzedawane jest sushi nazywany jest "sushi-ya". Większość Japończyków jada tam każdego dnia. Sushi przygotowane jest z ryżu oraz różnych owoców morza, ryb, grzybów, warzyw. Sushi przygotowuje się na wiele sposobów jednak ryż zawsze je się z octem ryżowym.
język chiński

Jak mówić po chińsku?

Kultura chińska
Wybierasz się do Chin? Jeśli tak to naucz się podstawowych zwrotów i wyrażeń w tym języku. Z pewnością spotkani Chińczycy docenią Twoje zaangażowanie w naukę ich języka. Nawet kilka słów w języku mieszkańców tego kraju, w którym się przebywa może zdziałać cuda. A nauka chińskiego może sprawić Ci wiele radości i śmiechu. Poćwicz w domu kilka zwrotów a następnie zaskocz wszystkich podczas podróży!
plaża w Malezji

Jak znaleźć tanie noclegi w Malezji?

Azja
Wybierasz się do Malezji jednak nie chcesz wydawać majątku? Wbrew pozorom wyjazd do tego kraju nie jest bardzo drogi pod warunkiem, że samodzielnie znajdziesz przelot oraz nocleg.
tanie loty

Jak znaleźć tanie loty?

Azja
Marzysz o wakacjach w Rzymie? Chcesz zwiedzić piękną Barcelonę? A może przydałby ci się weekend wypoczynku w Londynie? Jeśli na przeszkodzie stoją ci wyłącznie drogie bilety lotnicze, możesz zacząć się już pakować. Znalezienie tanich biletów lotniczych nie jest w cale takie trudne. Jedyne czego potrzebujesz to czas poświęcony na ich szukanie oraz elastyczny termin urlopu.