rodzina w podróży

Dokumenty potrzebne w podróży - o czym pamiętać?

Paszport i dokumenty
Odliczasz dni do wymarzonego rodzinnego urlopu? Nim wreszcie nadejdzie, dowiedz się, o co trzeba zadbać i jakie dokumenty przygotować, by spokojnie wyruszyć na wczasy. Niedopilnowanie tego może skutkować problemami z wizytą u lekarza, nieudzieleniem przysługujących nam zniżek, a nawet niemożnością przekroczenia granicy. Przeczytaj ten krótki artykuł i dowiedz się, które dokumenty spakować przed udaniem się w podróż.
szczepionka

Jakie szczepienia przed wyjazdem za granicę?

Ogólne przygotowania do podróży
Obecnie w dobie rozwoju środków transportu oraz dzięki wielu ułatwieniom związanym z mobilnością ludności między krajami coraz więcej uwagi poświęca się bezpieczeństwu zdrowotnemu za granicą. Chodzi głównie o zastosowanie odpowiednio wcześnie szczepionek, które pomogą nam zmniejszyć ryzyko zachorowalności na różnego rodzaju egzotyczne choroby. Często tego typu choroby kończą się bardzo źle dla podróżujących. Najgorzej jeśli dopadną nas w trakcie urlopu. Dlatego też tak ważne jest zabezpieczenie się przed ewentualnymi wirusami i bakteriami, które mogą przynieść nam poważne konsekwencje zdrowotne. W zależności od kraju, do którego się wybieramy, zalecane szczepionki mogą różnić się od siebie. O tym, na co należy się zaszczepić, decyduje lekarz. W poniższym artykule znajdziesz wstępne informacje odnośnie zalecanych szczepionek.
wakacje

Jak chronić zdrowie w podróży?

Ogólne przygotowania do podróży
Wybierając się na wycieczkę, zwłaszcza w jakiś egzotyczny region, powinniśmy szczególnie zatroszczyć się o stan naszego zdrowia. Gwałtowna zmiana środowiska jest sporym wyzwaniem dla naszego organizmu, dlatego warto dowiedzieć się wcześniej jak go w tym czasie chronić i wspomóc.
Pies z paszportem

Jak wyrobić paszport dla psa?

Paszport i dokumenty
Jeśli wybierasz się za granicę i postanowiłeś wziąć ze sobą swojego psa lub kota nie możesz zapomnieć o paszporcie dla niego oraz o odpowiednich szczepieniach. Poniżej znajdziesz potrzebne informacje, które pomogą ci wywieźć psa za granicę.