Jak składać ubrania, żeby się nie pogniotły?

Pakowanie
Wybierając się w podróż, na wakacje czy w odwiedziny, musimy zapakować do walizki czy torby potrzebne ubrania. Niestety często po przyjeździe wyciągamy je całe pomięte, przez co wymagają prasowania. Nie zawsze mamy jednak czas lub możliwość, by na miejscu skorzystać z żelazka. Warto więc wiedzieć, jak poskładać ciuchy, by nie pogniotły się w czasie podróży. Istnieją sprawdzone sposoby pakowania odzieży, dzięki którym można wyjąć ją z walizki w idealnym stanie. Jak składać spodnie, sukienki czy delikatne koszule? Odpowiedzi na te pytania przedstawiamy poniżej.

Jak spakować bagaż na wakacje?

Wakacje rodzinne
Wyjazd na długo oczekiwany urlop wiąże się z ekscytacją i wieloma emocjami. Wizję błogiego lenistwa, relaksu i zaplanowanych wypraw psuje nam jednak często potrzeba spakowania walizek. To ostatnie zadanie przed wymarzonymi wakacjami wiąże się często z frustracją i kłótniami. Wszystkie torby wydają się nagle podejrzanie małe, a lista potrzebnych rzeczy niebezpiecznie się wydłuża. Jak sprawnie spakować się na wakacje, by przy tym nie zwariować?

Co zabrać na majówkę?

Planowanie podróży
Weekend majowy zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że spora część majówkowiczów wyjdzie na wypoczynek. Jeśli w tym roku wybierasz się w miejsce, w którym nie będzie dostępu do podstawowych urządzeń i sprzętów, powinieneś zaopatrzyć się w niezbędnik, który ułatwi ci przetrwanie. Podpowiadamy, co powinno się w nim znaleźć.
W górach

Jak przygotować się do wyjazdu w góry?

Ogólne przygotowania do podróży
Jeżeli planujesz w wakacje przemierzać szczyty górskie warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach postępowania podczas pobytu w górach. Taka podróż wymaga odpowiedniego przygotowania zarówno pod względem logistycznym, jak i sprzętowym. Oto kilka wskazówek co zrobić, by twój pobyt w górach wiązał się jedynie z przyjemnymi doznaniami i wspomnieniami.
pakowanie ubrań

Jak składać ubrania by się nie pogniotły?

Ogólne przygotowania do podróży

Pakowanie bagażu na wakacje samo w sobie jest sprawą niełatwą. Jednak prawdziwą sztuką jest takie poskładanie poszczególnych ubrań, by po przyjeździe na miejsce nie okazało się, że są „jak psu z gardła wyjęte”. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby pakowania ubrań, które zabezpieczą je przed pognieceniem się. Sztuczki te poznasz czytając ten artykuł. Jeśli natomiast zastanawiasz się jakie ubrania najlepiej zabrać ze sobą na wakacje, zachęcam cię do lektury pierwszej części tej porady pt. „Jakie ubrania zabrać na wakacje?”. Wszystkie te informacje wykorzystasz natomiast czytając trzeci artykuł z tej serii pt. „Jak dobrze spakować walizkę?”.

Wakacje w Egipcie

Co zabrać do Egiptu?

Afryka
Jeśli w twoich tegorocznych planach urlopowych widnieje kierunek Egipt, poświęć trochę czasu, żeby dobrze przygotować się do wyprawy. Zmiana otoczenia i klimatu wymagać od ciebie będzie bowiem znacznie lepszego przygotowania logistycznego, niż zwykły weekendowy wypad za miasto. Poniżej przedstawiamy listę niezbędnych rzeczy, które koniecznie musisz ze sobą wziąć wybierając się na wakacje do Egiptu.
Bawiące się dzieci na plaży

Jak się spakować na plażę z dzieckiem?

Podróżowanie z Dzieckiem
Wyprawa na plażę brzmi bardzo kusząco jednak pakowanie rzeczy dla twojego dziecka może być bardzo zniechęcające. Jeśli miałaś okazję być ze swoją pociechą nad morzem czy jeziorem, z pewnością nie raz targałaś na plażę mnóstwo niepotrzebnych rzeczy. Poniżej znajdziesz kilka rzeczy które powinnaś wziąć na plażę następnym razem - ani więcej ani mniej.
walizka

Jak szybko spakować się na wyjazd?

Ogólne przygotowania do podróży
Lato praktycznie już się zaczęło, a sezon wakacyjny można uznać za rozpoczęty. Z tego względu czekają nas liczne wyjazdy. Przed wyjazdem (jak i przy jego końcu) czeka nas zaś pakowanie, będące znienawidzoną czynnością przez wielu. Wszak zawsze musimy się upewnić czy wszystko wzięliśmy a i tak za każdym razem czegoś zapominamy. W dodatku zajmuje ono mnóstwo czasu. Na końcu wyjazdu jest trochę łatwiej, gdyż nie musimy się przynajmniej zastanawiać co ze sobą wziąć, ale za to towarzyszy nam lęk, że nie wszystko wzięliśmy. Jak sobie ułatwić tę ciężką czynność opowie poniższy artykuł.
bagaż

Jak dobrze się spakować?

Ogólne przygotowania do podróży
Pakowanie się jest tym etapem przygotowań do podróży, któremu powinniśmy poświęcić jak najwięcej uwagi. W końcu od tego będzie zależała nasza dalsza podróż. Ta czynność powinna być dokładnie przemyślana. Nie chcemy przecież, żeby większość rzeczy, którą zapakowaliśmy okazała się nam zupełnie nieprzydatna. Chcemy również unikać sytuacji, w której to zapomnieliśmy wziąć kilku bardzo potrzebnych rzeczy i teraz musimy je kupować za granicą, często wydając dość niemałe pieniądze. Jedni z nas lubią pakować się na ostatnią chwilę, a inni zaczynają tę czynność już tydzień przed wyjazdem. Celem tego artykułu będzie obudzenie świadomości, że pakowanie się na ostatnią chwilę jest dość ryzykowne, ponieważ możemy zapomnieć o kilku ważnych rzeczach, a przy okazji najemy się sporego stresu. Dzieje się tak, ponieważ zaczynając pakowanie dzień przed wyjazdem zdajemy sobie sprawę jak bardzo nieprzygotowani jesteśmy i ilu rzeczy nam brakuje. W poniższym artykule znajdziesz porady, które pomogą ci efektywnie zorganizować i zrealizować proces pakowania się.

Triki i sztuczki ułatwiające pakowanie się przed podróżą

Pakowanie
Wielu z nas czeka tego lata niejedna podróż. Przygotowanie do niej często wiąże się jednak ze stresem. Jedną z najbardziej stresujących czynności obowiązkowych przed wyjazdem jest spakowanie walizek. Przewożenie bagażu nie jest prostą sztuką, łatwo coś zniszczyć podczas transportu. Zanim zaczniemy pakować się w podróż, warto znać kilka trików i sztuczek, które ułatwią nam wygodne i bezpieczne pakowanie naszych rzeczy.