wycieczka

Wakacyjne oferty wyjazdów - jak je sprawdzać?

Ogólne porady
Letnie wyjazdy planujemy długo, szukamy pięknego miejsca, oszczędzamy… Co można zrobić, żeby nic nas nie zaskoczyło? Sprawdzenie wakacyjnej oferty to podstawa. Nic nie kosztuje, a uchroni nas przed przykrymi niespodziankami. Na co zwrócić uwagę w ofercie last minute? Czy pokój od strony morza to to samo co pokój z widokiem na morze? Gdzie sprawdzić wiarygodność biura podróży? Dlaczego jedno all inclusive drugiemu nierówne? Odpowiedzi na te i inne pytania poniżej.
wspólny urlop

Plany na wakacje - jak dojść do kompromisu z mężem?

Planowanie podróży
Anna ze zdziwieniem patrzyła na męża, który szykował rowery na wyjazd. Jej się marzyła romantyczna kolacja na zamku, a zapowiadało się, że poza dresem inny strój może sobie darować. Była rozczarowana. Co robić, gdy nasze oczekiwania co do spędzania wolnego czasu się rozmijają? Szukać kompromisu czy pozostać przy swoim?
Mapa Majorki

Majorka - informacje praktyczne

Hiszpania
Jeśli wybierasz się na wycieczkę na Majorkę koniecznie przeczytaj ten artykuł i dowiedz się wszystkich niezbędnych informacji przed zaplanowaną podróżą!
wakacje z przyjaciółmi

Jak namówić rodziców do wyjazdu z przyjaciółmi?

Wakacje nastolatka
Rodzice rozumieją, że dzieci potrzebują ochrony, czasem przed samym sobą. Jednak w pewnym momencie muszą oni zaufać swoim dzieciom i pozwolić im robić pewne rzeczy samodzielnie. Jednak choć zdają oni sobie z tego sprawę, nie jest to dla nich wcale takie łatwe. Być może potrzebują oni trochę zachęty i dodatkowych znaków od swoich dzieci, aby pozwolić im samodzielnie podróżować z przyjaciółmi.
Wakacje

Jak zaplanować wydatki na wypoczynek?

Planowanie podróży
Planowanie wakacyjnego wypoczynku odpowiednio wcześniej może mieć wiele korzyści. Nie tylko będziesz lepiej zorganizowany, i ustrzeżesz się od kłopotów finansowych, ale także ustalając wcześniej plan wakacji wydasz mniej pieniędzy, bo będziesz wiedział jak rozplanować wydatki. Koszty wypoczynku, to nie tylko bilety, hotel i jedzenie, ale o wiele więcej.

Gdzie na weekend? Łódź: Do zwiedzania i na zakupy

Weekendowe
Na weekend do Łodzi...? Tak, to nie jest pomyłka! Weekend w tym młodym mieście może być tak samo atrakcyjny, jak i w każdym innym. Tym razem proponuję pozwiedzać liczne zabytki Łodzi, a w dalszej kolejność można zapoznać się z najnowszym „nabytkiem” Łodzi - czyli Manufakturą.
podróżowanie z plecakiem

Jak podróżować z plecakiem?

Backpacking
Planujesz wybrać się na jakąś dłuższą wycieczkę, ale nie chcesz korzystać z ofert biur podróży. Chcesz, aby podróż wyszła jak najtaniej, wybierasz się więc na własną rękę, z plecakiem, tzw. backpacking. Ale pojawia się problem. Nie wiesz jak sobie taką wycieczkę zorganizować, a przede wszystkim co ze sobą zabrać, aby było lekko, ale jednocześnie żeby niczego Ci już na miejscu nie zabrakło. Poniżej przeczytasz jak sobie poradzić z wycieczką w pojedynkę.
tanie podróżowanie

Jak tanio podróżować?

Ogólne przygotowania do podróży
Wydaje Ci się, że zorganizowanie niezapomnianych, pełnych wrażeń wakacji kosztuje dużo pieniędzy? Otóż mylisz się. Jeśli się tylko postarasz możesz przeżyć fantastyczny czas w fantastycznym miejscu. Jak więc zorganizować sobie tanie, acz przyjemne i warte wspomnień wakacje? Przeczytaj poniższy artykuł, a wszystkiego się dowiesz.
Wakacje rodzinne

Jak zaplanować rodzinne wakacje?

Wakacje rodzinne
Chociaż planowanie rodzinnych wakacji może być najcięższym etapem podróży, niektóre wyjazdy zaczynają być stresujące kiedy dotrzecie na miejsce. Poniżej znajduje się kilka wskazówek dotyczących tego jak zredukować nerwy towarzyszące podróży.
Polska, podróże

Na co zwrócić uwagę obcokrajowca, który przyjeżdża do Polski?

Planowanie podróży
Polska to bardzo piękny kraj, który niestety nie jest jeszcze w pełni wypromowany. Nasza ojczyzna posiada wiele atrakcji turystycznych, pięknych zabytków, urzekających zakątków. Dzięki postępującemu procesowi globalizacji wielu z nas ma znajomych obcokrajowców. Co zrobić kiedy przyjaciel chce odwiedzić Polskę? Na co zwrócić jego uwagę? Jeśli trapią Cię te pytania, ten artykuł jest dla Ciebie!