bagaż w samolocie

Jak spakować się do USA?

Pakowanie
Czy myśl o pakowaniu się i dziewięciogodzinnym locie do USA napawa cię przerażeniem? Czy podróżowanie na takie odległości z małym dzieckiem wydaje się karkołomnym wyczynem? Jeżeli na choć jedno pytanie odpowiedzieliście twierdząco, mamy dla was kilka rad, które umilą i co najważniejsze uproszczą życie podróżującym.
kosmetyki do bagażu podręcznego

Jakie kosmetyki do bagażu podręcznego?

Pakowanie
Co zabrać do podręcznej kosmetyczki, aby podczas podróży czuć się i wyglądać świeżo? Co włożyć do bagażu „na później”, aby nie ważył tonę? Nawet najkrótszy wyjazd wystawia naszą skórę na ciężką próbę. Nie służy jej klimatyzacja, nawiew powietrza, upał, wilgoć, chłód, brud. Jednak gdy spakujesz się z głową, nie będziesz straszyć po dotarciu do celu. Przede wszystkim do minimum ogranicz makijaż. Na czas podróży całkowicie zrezygnuj z podkładu. Pot, ciepło, klimatyzacja spowoduje, że fluid zbije się w grudki i doda Ci ładnych parę lat. W dodatku twarz będzie ściągnięta, wysuszona i nieświeża.

Podstawowe prawa podróżujących samolotem

Prawo Cywilne
Udajesz się w podróż samolotem. Czekasz z niecierpliwością na lotnisku a nagle okazuje się, że twój lot został odwołany. Nie denerwuj się! Wykorzystaj prawa, które ci przysługują.
katastrofa lotnicza

Jak przeżyć katastrofę lotniczą?

Podróż samolotem
Komercyjne linie lotnicze obsługują w każdym roku około 2,5 miliarda pasażerów rocznie. Pomimo zagrożenia jakie niesie ze sobą przemieżanie tysięcy kilometrów w ciężkim kawałku metalu, podróżowanie w ten sposób jest niezwykle bezpieczne. Prawdopodobieństwo śmierci w katastrofie lotniczej jest bardzo małe i wynosi 9 milionów do 1. Mimo tego, wiele samolotów psuje się podczas lotu. W takiej sytuacji życie pasażerów uzależnione jest od decyzji podjętej przez pilota. 95% przypadków awarii, nawet tych poważnych, kończy się jednak dobrze. Twoje szanse przeżycia podróży samolotem nie są zatem tak niskie jak myślisz.
płyny i żele w samolocie w bagażu podręcznym

Jak spakować płyny i żele do bagażu podręcznego?

Ochrona na lotnisku
Zanim przystąpisz do pakowania bagażu podręcznego do samolotu, musisz wiedzieć, że zabronione jest przewożenie luzem artykułów w płynie, paście czy w żelu. Wszystkie tego typu produkty muszą być zapakowane w przeźroczysty, szczelnie zamykany, foliowy worek (woreczki strunowe).
samolot

Jak zachować bezpieczeństwo w samolocie?

Afryka
Podróż samolotem jest najbezpieczniejszą i najszybszą metodą podróżowania, jednak wiele osób wybiera inne środki lokomocji ze względu na strach przed turbulencjami. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w samolocie.
kobieta w samolocie

Jak zachować higienę w samolocie i czuć się komfortowo?

Podróż samolotem
Latanie samolotem jest z pewnością o wiele wygodniejsze niż podróż pociągiem czy samochodem jednak i tutaj istnieją ograniczone warunki sanitarne. Suche powietrze i klimatyzacja sprawiają, że już po godzinie zaczynamy czuć się niekomfortowo i marzymy o prysznicu. Zatem jeśli planujesz długą podróż samolotem przeczytaj poniższe wskazówki co powinnaś ze sobą zabrać, aby móc w każdej chwili się odświeżyć, zachować prawidłową higienę i czuć się zupełnie komfortowo - nawet po wyjściu z samolotu.
W samolocie

Jak ćwiczyć w samolocie?

Podróż samolotem
Ćwiczenia w samolocie są bardzo potrzebne zwłaszcza gdy lot trwa długo. Siedzenie nieruchomo przez kilka godzin powoduje bóle kręgosłupa, barków, szyi, stawów jak również opuchliznę i obrzęk nóg. Lekkie ćwiczenia w samolocie poprawią twoje krążenie a ty będziesz czuć się zdecydowanie lepiej w trakcie lotu jak również po wyjściu z samolotu. Poza tym - ćwicząc w samolocie możesz dostarczyć rozrywki innym pasażerom.
pakowanie bagażu

Jak spakować kosmetyki do samolotu?

Podróż samolotem
To, że wyjeżdżamy na wakacje, nie oznacza, że mamy pozbawić się dostępu do ulubionych kosmetyków. W podróży mogą się one okazać jeszcze bardziej niezbędne, niż na co dzień. Jak jednak spakować kosmetyki, by uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji zalania bagażu ulubionym żelem lub podkładem? Ile kosmetyków możemy zabrać ze sobą do samolotu? Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz poniżej.
Podróż

Jak wyglądać pięknie podczas podróży?·

Podróż samolotem
Bez względu na to czy podróżujesz w celach służbowych czy dla przyjemności ważne aby wyglądać w samochodzie (czy samolocie) tak samo pięknie jak w domu. Jak jednak mieć świeżą i promienną skórę twarzy z dala od domu?