łańcuch rowerowy

Jak wyczyścić łańcuch rowerowy?

Ogólne przygotowania do podróży
Zbliża się sezon letni. Na ulicach pojawi się coraz więcej rowerów. Jednak przed wyciągnięciem jednośladu z piwnicy należy doprowadzić go do porządku. Podstawową rzeczą jest wyczyszczenie łańcucha, ponieważ jest podstawą funkcjonowania roweru. W tym artykule znajdziesz wskazówki dotyczące czyszczenia i naoliwiania łańcucha rowerowego.
Dziurawa opona

Jak załatać dętkę za pomocą sznurowadła?

Podróż rowerem
Życie potrafi zaskakiwać. Często zdarza się to w najmniej spodziewanych okolicznościach. Do takich „niespodzianek” można zaliczyć złapanie tak zwanego flaka . Załóżmy, że jedziemy na wycieczkę rowerową i w połowie drogi słyszymy jakiś dziwny odgłos wleczącego się za nami przedmiotu. Oglądamy się za siebie i nic nie widzimy. Potrącić też raczej nikogo nie mogliśmy. Spoglądamy w dół i znajdujemy przyczynę tego straszliwego odgłosu. To flak. Dziurawa dętka lub inaczej kapeć. Co zrobić w takiej sytuacji? Przeczytaj poniższy artykuł.
wycieczka rowerowa

Jak zorganizować wycieczkę rowerową?

Podróż rowerem
Chcesz sobie zorganizować aktywne spędzanie wolnego czasu? Nie ma nic przyjemniejszego niż wycieczki rowerowe. Dzięki nim nie tylko poznasz okolicę i dalsze zakątki, ale mają one również zbawienny wpływ na Twoje zdrowie. Nie wiesz jak się zabrać za zorganizowanie wycieczki? Nie martw się. Poniżej znajdziesz przydatne wskazówki.