odetkanie uszu

5 sposobów na zatkane ucho

Uszy i Słyszenie
Zdarza się, że ciśnienie powietrza podczas zmiany wysokości lub nagromadzenie płynu powoduje zablokowanie trąbki Eustachiusza. Spowodowane jest to różnicą ciśnień wewnątrz i na zewnątrz ucha. Różnica ciśnień wywołuje ból ucha oraz przyblokowaniem ucha i słyszeniem stuków. Przywrócenie słuchu w uchu jest łatwe, wystarczy znać kilka sposobów. Oto one.
Jak wypożyczyć auto za granicą

Jak wypożyczyć auto za granicą?

Mowa i języki obce
Nie musimy jechać na wakacje własnym samochodem. Możemy auto wypożyczyć za granicą. W większości krajów UE honorowane są polskie prawa jazdy. Jeśli jedziemy poza Europę, trzeba sprawdzić, czy nie obowiązuje międzynarodowe prawo jazdy. Uzyskanie takiego dokumentu nie wymaga zdawania dodatkowych egzaminów. Jest to jedynie tłumaczenie polskiego prawa jazdy na 10 języków zgodnie z międzynarodowym, ujednoliconym wzorem. Większość wypożyczalni wymaga posiadania aktywnej karty kredytowej. Wynajmujący musi być jej właścicielem i jest zobowiązany do osobistej obecności przy wypożyczeniu. Kaucja nie zostaje pobrana z karty – środki w określonej wysokości są jedynie blokowane (tzw. autoryzacja) do czasu określenia rzeczywistych kosztów wynajmu.
Czechy

Jak uniknąć lapsusów językowych w Czechach?

Europa
Język czeski, choć na swój sposób piękny i dość podobny do polskiego, kryje w sobie jednak sporo tajemnic, które czasem mogą nas wprowadzić w kłopoty, albo w najlepszym wypadku narazić na wybuchy śmiechu. Wybierasz się do Czech i nie znasz języka? Poznaj kilka słów, których znajomość może być pożyteczna.
zwiedzanie

Jak samodzielnie zwiedzać obce miasta?

Ogólne porady
Wakacje przywodzą nam na myśl plany wyjazdu. Z pewnością każdy z nas marzy o urlopie. Wiele osób wybierze wycieczkę nad morze lub w góry. Niejeden turysta skorzysta z oferty biura podróży. Jednak istnieją ludzie, którzy nie przepadają za takimi wycieczkami. Zamiast leżeć nad hotelowym basenem i zdawać się na łaskę przewodników, woleliby zdać się na własne siły. Udadzą się oni do jakiegoś ciekawego miasta lub regionu, aby samodzielnie odkrywać jego tajemnice. W istocie podróżowanie na własną rękę posiada wiele zalet. Przede wszystkim możemy pojechać gdzie chcemy, pójść gdzie chcemy, jeść i spać, kiedy chcemy. Daje to nam poczucie niezależności i uczy odpowiedzialności, a także samodzielności w poszukiwaniu wiedzy. Ma też jednak minusy. Przede wszystkim zwiedzanie bez przewodnika może być utrudnione. Jak sprawić, by zwiedzić wszystko co należy i nie spędzić większości czasu na szukaniu drogi? O tym w poniższym artykule!