Co zabrać na wakacje pod namiot?

Inne typy podróży
Wybierasz się po raz pierwszy na wakacje pod namiot i zupełnie nie masz pomysłu, co ze sobą zabrać? Po pierwsze przygotuj duży plecak lub walizkę, do których powkładasz potrzebne rzeczy. Oto lista, na której znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz na wypad pod namiot.
pakowanie walizki

Jak dobrze spakować walizkę?

Ogólne przygotowania do podróży

Przy pakowaniu bagażu nie liczy się tylko to, co weźmiemy ze sobą, ale również to, w jaki sposób to zapakujemy. Poniżej dowiesz się jak w najbardziej efektywny sposób spakować walizkę na podróż. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zachęcam do przeczytania dwóch poprzednich części tego artykułu pt. „Jakie ubrania zabrać na wakacje?” oraz „Jak pakować ubrania by się nie pogniotły?”.

pakowanie ubrań

Jak składać ubrania by się nie pogniotły?

Ogólne przygotowania do podróży

Pakowanie bagażu na wakacje samo w sobie jest sprawą niełatwą. Jednak prawdziwą sztuką jest takie poskładanie poszczególnych ubrań, by po przyjeździe na miejsce nie okazało się, że są „jak psu z gardła wyjęte”. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby pakowania ubrań, które zabezpieczą je przed pognieceniem się. Sztuczki te poznasz czytając ten artykuł. Jeśli natomiast zastanawiasz się jakie ubrania najlepiej zabrać ze sobą na wakacje, zachęcam cię do lektury pierwszej części tej porady pt. „Jakie ubrania zabrać na wakacje?”. Wszystkie te informacje wykorzystasz natomiast czytając trzeci artykuł z tej serii pt. „Jak dobrze spakować walizkę?”.

Pranie

Jak zrobić i szybko wysuszyć pranie w podróży?

Odzież na podróż
W niektórych sytuacjach pranie w podróży jest konieczne. W podróży nie mamy dostępu do własnej szafy więc musimy ograniczyć się do kilku par ubrań. Jednak co robić gdy pobrudzimy nasze ubrania a nie mamy zapasowych. Oczywiście najlepiej jest je uprać. Co zrobić gdy nie mamy pod ręką pralki. W artykule znajdziesz wskazówki jak szybko uprać i wysuszyć pranie.
pareo

Jak wiązać pareo?

Kostiumy kąpielowe
Każda z nas widziała dziewczyny chodzące po plaży z pięknie uwiązanymi chustami, tzw. pareo. Co ciekawe, chusty wiązane były na różne sposoby. Zakupiłaś więc sobie pareo, ale w sumie nie wiesz jak je uwiązać. Nosisz je więc przywiązane w pasie lub nad biustem. Ale koniec z tym! Poniżej prezentujemy kilka ciekawych sposobów na zawiązywanie parea, aby za każdym razem wyglądać inaczej, ale tak samo pięknie. Przygotuj się więc na nowy sezon.
Turcja

Co zabrać do Turcji?

Podróż i Odzież
Wybierasz się na wymarzony urlop do Turcji? Wspaniale. Wreszcie sobie wypoczniesz, nie będziesz się zamartwiać problemami w pracy i małą ilością czasu. Dzieci zostawisz u rodziców, więc będziecie mieć czas tylko dla siebie, we dwoje. Twój mąż i Ty. Zbliża się więc termin wjazdu i tu pojawia się problem. Zaczynasz się zastanawiać jakie ubrania wrzucić do walizki. Co wypada, a czego nie wypada nosić. Ale trafiłaś na dobrą stronę! Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się wszystkiego na temat zasad ubierania się w Turcji.
bagaż

Jak dobrze się spakować?

Ogólne przygotowania do podróży
Pakowanie się jest tym etapem przygotowań do podróży, któremu powinniśmy poświęcić jak najwięcej uwagi. W końcu od tego będzie zależała nasza dalsza podróż. Ta czynność powinna być dokładnie przemyślana. Nie chcemy przecież, żeby większość rzeczy, którą zapakowaliśmy okazała się nam zupełnie nieprzydatna. Chcemy również unikać sytuacji, w której to zapomnieliśmy wziąć kilku bardzo potrzebnych rzeczy i teraz musimy je kupować za granicą, często wydając dość niemałe pieniądze. Jedni z nas lubią pakować się na ostatnią chwilę, a inni zaczynają tę czynność już tydzień przed wyjazdem. Celem tego artykułu będzie obudzenie świadomości, że pakowanie się na ostatnią chwilę jest dość ryzykowne, ponieważ możemy zapomnieć o kilku ważnych rzeczach, a przy okazji najemy się sporego stresu. Dzieje się tak, ponieważ zaczynając pakowanie dzień przed wyjazdem zdajemy sobie sprawę jak bardzo nieprzygotowani jesteśmy i ilu rzeczy nam brakuje. W poniższym artykule znajdziesz porady, które pomogą ci efektywnie zorganizować i zrealizować proces pakowania się.
kajak

Jak przygotować się do spływu kajakowego?

Ogólne przygotowania do podróży
Spływy kajakowe to bardzo popularna forma aktywnego spędzania wolnego czasu. Jest ona popularna szczególnie latem, w okresie urlopów, wakacji. Zorganizowanie takiego spływu nie jest trudne, ponieważ jest wiele firm, które zajmują się organizacją spływów kajakowych. Zapewniają one transport, jedzenie czy też opiekę ratownika (w zależności od wieku oraz umiejętności pływackich turystów). Często na trasie spływów znajdują się liczne udogodnienia, takie jak pola namiotowe, sezonowe sklepy, sauny czy też miejsca noclegowe. Wszystko po to, żeby zapewnić turystom jak najlepsze warunki do zwiedzania i wypoczynku. Często osoby, które nigdy nie uczestniczyły w tego typu spływie mają spore wątpliwości. Co ze sobą zabrać? Jakie jedzenie? Jakie ubrania? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.
pakowanie ubrań

Jakie ubrania zabrać na wakacje?

Ogólne przygotowania do podróży

Siadanie na walizce, żeby dało się ją domknąć nie jest najlepszym sposobem na wakacyjne pakowanie. Tak jak wszystko w życiu, również bagaż należy przygotować z głową. Potrzebna będzie strategia, co na pewno przyda się w podróży, co zajmie jak najmniej miejsca, jak pakować poszczególne ubrania, by zmieścić ich jak najwięcej, a po przybyciu na miejsce nie martwić się ich prasowaniem. Poniżej poznasz sekrety pakowania, które pozwolą ci przygotować się na każdą okazję ograniczając jednocześnie bagaż do niezbędnego minimum. Po więcej informacji zapraszam do drugiej części tego artykułu, pt. „Jak składać ubrania, by się nie pogniotły?” oraz do części trzeciej pt. "Jak dobrze spakować walizkę?".