Czego nie wolno wywozić z innych krajów? Zakazane pamiątki z podróży

Podróż i Zakupy
Zagraniczny urlop to ekscytujący i bogaty w doznania czas. Bez względu na kierunek wyjazdu cieszymy się oderwaniem od codziennego życia i rozkoszujemy pięknymi widokami, górami, morzem, a często inną kulturą. Nic dziwnego, że te ulotne chwile staramy się zapamiętać na dłużej, robiąc zdjęcia czy kupując oryginalne pamiątki. Warto jednak pamiętać, że czasem mogą one na nas sprowadzić spore kłopoty. Szczególnie jeśli chcemy zabrać ze sobą skarby natury: na przykład muszelki, szyszki czy rośliny. Ale lista zakazanych pamiątek jest znacznie dłuższa.

10 rewelacyjnych sposobów na spakowanie wakacyjnej walizki

Podróż i Zakupy
Jeśli nie wiesz, co to stres związany z pakowaniem się na wakacje, jesteś albo beznamiętnym robotem, albo lubisz podróżować tylko z najpotrzebniejszymi rzeczami. Istnieje jednak kilka sposobów na szybkie i bezproblemowe pakowanie. Dzięki nim zawsze będziesz mieć sytuację pod kontrolą. 1. Nie składaj swoich ubrań – roluj je! Doskonałym sposobem na maksymalne wykorzystanie miejsca w walizce jest zrolowanie ubrań. Dzięki temu nawet niewielkich rozmiarów walizka może pomieścić najpotrzebniejszą na wakacjach garderobę: 3 pary spodenek, 3 pary majtek, 3 pary dżinsów, 1 spódnicę, 2 kostiumy kąpielowe, 3 cienkie swetry, 10 koszulek, 5 bluzek i 4 sukienki.
choroba lokomocyjna

Jak zrobić płyn na chorobę lokomocyjną?

Ogólne porady
Gdy nudności spowodowane są chorobą lokomocyjną lub innym czynnikiem, aromaterapia jest świetną propozycją wartą wypróbowania. Mieszanka zapachów zrelaksuje umysł i ciało, oczyszcza zmysły, jest bardzo odświeżająca. Propozycja mieszanki olejków ukoi nerwy, zmniejszy odczucie nudności i zredukuje oszołomienie. Poznaj jej skład i sporządź na kolejną rodzinną wycieczkę.
saszetka na pieniądze

Jak zabezpieczyć pieniądze na wakacjach?

Paszport i dokumenty
Wyjeżdżając na wakacje często zapominamy o czyhających na nas niebezpieczeństwach. Wielu z nas pada ofiarą oszustów lub złodziei. Żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i móc w pełni cieszyć się z wakacji, zabezpiecz odpowiednio swoje pieniądze. Poniżej znajdziesz 10 pomocnych wskazówek, jak to zrobić.
kieszonkowiec

Jak unikać kieszonkowców?

Mapa
Kieszonkowcy to zmora wielu turystów oraz mieszkańców większych, turystycznych miast. Jest to o tyle niebagatelna sprawa, że przeważnie nie wiemy o tym kiedy i gdzie skradziono nam konkretną rzecz. Kradzieże kieszonkowe przeważnie nasilają się latem. Jest to związane ze wzmożonym ruchem turystycznym w obrębie całego świata. Kieszonkowcy doskonale wiedzą jak nas podejść, jak zaczepić oraz co ukraść. Wypatrzą ofiarę bardzo szybko. Pamiętajmy jednak, że „okazja czyni złodzieja”. Jeśli będziemy wiedzieć co kusi kieszonkowców to dzięki temu zmniejszymy ryzyko, że ktoś nas okradnie. Warto zdawać sobie sprawę z tego jak pracują kieszonkowcy. Często nie działają oni sami. Mają wielu „pomocników”. Po przeczytaniu tego artykułu oraz zastosowaniu poniższych wskazówek staniesz się bezpieczniejszy na ponętnym gruncie kieszonkowców czyli w zatłoczonych miejscach.
Podkładki pod kubki z mapą

Jak zrobić podkładki pod kubki z mapą?·

Sztuka i akcesoria
Jeśli dużo podróżujesz jest to coś co musisz mieć. Od teraz zacznij robić podkładki pod kubki po każdej podróży. Na podkładkach niech znajdą się miejsca, które najbardziej zapadły ci w pamięć. Dzięki takim podkładkom za każdym razem kiedy będziesz pić herbatę przypomnisz sobie miłe chwile. Takie podkładki możesz zrobić również w prezencie dla twoich współpodróżników.
Mapa świata z korka

Jak zrobić mapę świata z korka?·

Sztuka i akcesoria
Mapa z korka to coś dla miłośników podróży. Na takiej mapie będzie można zaznaczyć wszystkie miejsca w których się było i które się planuje zwiedzić. Na zdjęciu jest mapa USA jednak może to być równie dobrze mapa Polski, Europy czy Azji.
Ziemia Święta

Jak się zachować w Izraelu?

Ogólne porady
Podróż na Bliski wschód za pasem? Nie jesteś pewien, co cię czeka w Świętej Ziemi trzech największych religii świata? Jeżeli tak koniecznie zajrzyj niżej, a dowiesz się praktycznych rzeczy, które umilą, ułatwią i co najważniejsze uprzyjemnią poruszanie się po Izraelu. Ten poradnik turysty przyda się każdemu, kto w najbliższym czasie wybiera się do Ziemi Świętej.