wakacje za granicą

Bezpieczne wakacje za granicą - o czym musisz pamiętać?

Zdrowie i bezpieczeństwo w podróży
Co roku wakacje za granicą planuje kilka milionów Polaków. Ponad 1/3 z nich decyduje się na wyjazd w ostatniej chwili. Właśnie z myślą o nich przygotowany został ten poradnik. Warto uważnie go przeczytać, niezależnie od tego czy zdecydujemy się na wyjazd z biurem podróży, czy też na własną rękę. Chwila uwagi teraz zapewni nam urlop wolny od trosk i nieprzyjemnych okoliczności.
zaparcie

Zaparcia na wakacjach - jak sobie z nimi radzić?

Choroby Układu Pokarmowego
Zaparcia to wakacyjna zmora. Pojawiają się, kiedy podróżujesz i zmieniasz dietę. Na szczęście możesz z nimi szybko wygrać! Za problemy z wypróżnianiem w dużej mierze odpowiedzialny jest stres. Nawet jeśli cieszysz się z powodu podróży, silne emocje odbijają się na twojej fizjologii. Do ekscytacji dochodzi też dyskomfort związany z przebywaniem w nowym miejscu i poczucie skrępowania, inny rytm dnia, pośpiech. Wtedy łatwo o zaparcie.
rodzina na wakacjach

Jak cieszyć się zdrowiem na wakacjach?

Ogólne przygotowania do podróży
Urlop u cioci na działce czy wyjazd nad ciepłe morze – bez względu na to, gdzie odpoczywamy, warto zadbać, by nic nie zakłóciło słodkiego leniuchowania. Skoki ciśnienia, obrzęki czy dolegliwości trawienne to jedne z najczęstszych problemów, które mogą przytrafić nam się na wakacjach. Ale nie jesteśmy na nie skazani! Wystarczy stosować się do zaleceń lekarza i jeszcze przed wyjazdem zapoznać się z kilkoma prostymi zasadami. Oto krótki poradnik, na co zwrócić uwagę, by cieszyć się piękną pogodą i... zdrowiem. Bóle brzucha dzieci, obrzęki nóg mamy, nadciśnienie taty? Żadna z tych dolegliwości nie musi psuć wspólnego wypoczynku…
samolot

Jak zachować bezpieczeństwo w samolocie?

Afryka
Podróż samolotem jest najbezpieczniejszą i najszybszą metodą podróżowania, jednak wiele osób wybiera inne środki lokomocji ze względu na strach przed turbulencjami. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w samolocie.
Samotna kobieta w podróży

Jak być bezpieczną w podróży?

Wycieczki dla singli
Podróżująca kobieta jest narażona na wiele niebezpieczeństw, szczególnie jeśli jest sama. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci być bezpieczną przez całą podróż. Część z nich wydaje się być oczywista, ale warto sobie odświeżyć kilka wiadomości które mogą zdecydować o twoim zdrowiu czy nawet życiu.
choroba lokomocyjna

Jak pokonać chorobę lokomocyjną?

Rejs statkiem
Choroba lokomocyjna to zaburzenia wywołane prędkością i przyśpieszeniami związanymi z ruchem pojazdu. Osoby cierpiące na chorobę lokomocyjną mogą również odczuwać jej skutki podczas huśtania się na huśtawce lub na karuzeli. Objawami choroby są nudności, zawroty głowy, migrena i osłabienie. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek dotyczących radzenia sobie z chorobą lokomocyjną.
kobieta w samolocie

Jak zachować higienę w samolocie i czuć się komfortowo?

Podróż samolotem
Latanie samolotem jest z pewnością o wiele wygodniejsze niż podróż pociągiem czy samochodem jednak i tutaj istnieją ograniczone warunki sanitarne. Suche powietrze i klimatyzacja sprawiają, że już po godzinie zaczynamy czuć się niekomfortowo i marzymy o prysznicu. Zatem jeśli planujesz długą podróż samolotem przeczytaj poniższe wskazówki co powinnaś ze sobą zabrać, aby móc w każdej chwili się odświeżyć, zachować prawidłową higienę i czuć się zupełnie komfortowo - nawet po wyjściu z samolotu.

Turcja - informacje praktyczne

Waluta i wymiana
Jeśli wybierasz się do Turcji koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się jaka waluta obowiązuje w Turcji, jaki jest język, kiedy odbywają się najważniejsze święta, jakie są główne przepisy celne i kilka innych przydatnych informacji.
Mapa Majorki

Majorka - informacje praktyczne

Hiszpania
Jeśli wybierasz się na wycieczkę na Majorkę koniecznie przeczytaj ten artykuł i dowiedz się wszystkich niezbędnych informacji przed zaplanowaną podróżą!
Kopenhaga - atrakcje dla dzieci

Jakie są atrakcje dla dzieci w Kopenhadze?

Atrakcje turystyczne
Mówi się, że Dania to kraj uśmiechniętych ludzi. I słusznie. Radość życia, którą widać choćby na ulicach Kopenhagi, stolicy kraju, udziela się również turystom. Pewnie dlatego właśnie w tym mieście już w 1583 roku powstał park rozrywki Bakken, najstarszy działający na świecie. Warto przyjechać tutaj z całą rodziną, koniecznie zabierzcie ze sobą dzieci! Zapraszam do zapoznania się z krótkim przewodnikiem po Kopenhadze.