plotki w pracy

Jak bronić się przed złośliwymi uwagami?

Relacje i Atmosfera w Pracy
Masz w pracy koleżankę, która jest dla ciebie miła, gdy jesteście same, ale przy innych zmienia się nie do poznania. Zaczyna być złośliwa, dogaduje ci, wytyka potknięcia. Np. gdy zmieniłaś kolor włosów, w cztery oczy pochwaliła, a potem w kuchni kąśliwie skomentowała. Gdy tylko pytasz, dlaczego bywa wobec ciebie tak niesympatyczna, ze śmiechem odpowiada, że przesadzasz. Jak się bronić przed takimi ludźmi? Kilka przydatnych wskazówek znajdziesz poniżej.
wypalony pracownik

Jak walczyć z wypaleniem zawodowym?

Przetrwanie w Pracy
Do tej pory ekscytowały cię nowe wyzwania w pracy, z chęcią wykonywałaś też większość obowiązków. Ale ostatnio wchodząc do firmy coraz częściej czujesz się jak postawiona pod ścianą. Mniejszy zapał do pracy i pustka w głowie przygnębiają cię. Prawie trzy czwarte Polaków ankietowanych przez CBOS (73%) czerpie satysfakcję ze swojej pracy. 20% satysfakcji raczej nie dostrzega, zaś 7% jest niezadowolonych z pracy. Co robić, gdy praca nie daje już satysfakcji?
relaks

Jak zrelaksować się po pracy - naturalne sposoby

Stres w Pracy
Masz za sobą kolejny dzień w pracy. Wreszcie docierasz do domu. Jak zwykle zasiadasz w ulubionym fotelu. W jednej ręce trzymasz filiżankę, w drugiej nową, pasjonującą lekturę. Wydaje się, że wszystko powinno być w porządku. Niestety, przez długi czas nie możesz się uspokoić. Stres ciągle gdzieś w tobie siedzi i nie chce cię opuścić. Jeśli chcesz wyciszyć się i zrelaksować, sięgnij po naturalne sposoby.
przeklinanie

Jak przestać przeklinać?

Problemy w Szkole
Przeklinanie jest jednym z złych nawyków. Przeklinają ludzie w naszej pracy, na ulicy, w szkole a my ich bezmyślnie lub czasami i celowo naśladujemy. Jeśli jednak zmęczyłeś się już przekleństwami i chcesz, aby inni o tobie dobrze myśleli, pora skończyć z tym złym przyzwyczajeniem.
prezentacja

Jak zrobić prezentację?

Promocja
Masz stworzyć prezentację i zaczynasz wpadać w panikę? Nie denerwuj się, przeczytaj poniższe rady i krok po kroku naucz się jak dobrze przygotować i napisać prezentacje.
stres

Jak zredukować stres?

Stres w Pracy
Jeśli dokucza ci nadmierne pocenie się, bezsenność i ból głowy to prawdopodobnie masz problemy ze stresem. Nie ma recepty na całkowite wyeliminowanie stresu z naszego życia. Jest zupełnie naturalną reakcją organizmu na rożne wydarzenia w życiu, nie tylko te złe, pojawia się również w radosnych momentach. Czasami stres atakuje nas w najmniej spodziewanym momencie, dlatego dobrze jest wiedzieć w jaki sposób sobie z nim radzić. Poniżej znajdziesz filmik, który pomoże ci ujarzmić stres.
Relaks w pracy - nie daj się zestresować

Jak się zrelaksować w pracy?

Stres w Pracy
Życie płynie coraz szybciej a my mamy coraz mniej czasu dla siebie. Coraz więcej pracy, coraz mniej przyjemności. Przedsiębiorstwa są coraz bardziej wymagające od swoich pracowników co często odzwierciedla się pogorszeniem ich zdrowia zarówno psychicznego jak i fizycznego. Poniżej przedstawiam jak się zrelaksować w miejscu pracy.
plotki w biurze

Jak rozpoznać toksyczną koleżankę w pracy?

Stres w Pracy
Toksyczna koleżanka w pracy rozciąga wokół siebie mgłę niechęci. Plotkuje za twoimi plecami, usłużnie informuje szefa o każdym twoim potknięciu.
przepracowanie

Jak pokonać przemęczenie pracą?

Stres w Pracy
Jeśli cierpisz z powodu przepracowania, nie potrafisz odnaleźć przyjemności w żadnym z codziennych zadań. Wydaje ci się, że jedynym wyborem jest wstać z łóżka, iść do pracy i starać się przetrwać do wieczora. A co jeśli nawet długo wyczekiwany weekend okazuje się być pracującym? Nie załamuj się, są kroki, które możesz przedsięwziąć, aby pokonać przemęczenie i znudzenie pracą. Jakie? Przeczytaj poniżej.
przemęczenie

Jak pokonać zmęczenie?

Stres w Pracy
Niezależnie od tego, czy miałeś ciężki tydzień, wydarzyło się coś stresującego w Twoim życiu, musiałeś nadgonić z terminami czy cokolwiek innego bywa tak, że czujesz się wyczerpany nie tyle fizycznie, co psychicznie. A często bywa tak, że jedno idzie w parze z drugim. To jest właśnie ten czas, kiedy jesteś całkowicie wypompowany z wszystkich sił. Nie jesteś w stanie nawet podnieść kubka z herbatą, aby się napić. Jak zapobiegać stanom zupełnego braku energii i chęci do zrobienia czegokolwiek? Odpowiedzi szukaj poniżej.