kłopoty w pracy

Problemy w pracy - jak sobie radzić?

Relacje i Atmosfera w Pracy
Intrygi, zawiść, obgadywanie za plecami, próba wygryzienia kogoś ze stanowiska… Niestety te i inne tego typu problemy to coraz częstsze zjawisko w pracy. Ty też masz z tym kłopot? Możesz spróbować to zmienić. Istnieje szansa, że problemowi uda się zaradzić, a co za tym idzie, atmosfera w pracy stanie się o niebo lepsza. Nim się za to zabierzesz, musisz mieć niestety świadomość, że część osób będzie próbować zrzucać na ciebie odpowiedzialność za zaistniałą sytuację.
praca w biurze

Jak polubić swoją pracę?

Przetrwanie w Pracy
Nie ma co owijać w bawełnę – nie lubisz swojej pracy. Ale pracować musisz… Zazdrościsz ludziom, którzy mogą pracę łączyć ze swoim hobby – kucharzom, artystom, oni to mają dobrze! Robią, co lubią, i jeszcze mają z tego pieniądze. Ty, cóż, musisz zadowolić się zwyczajnym zajęciem. Nie załamuj się. Wiele zależy od nastawienia i kilku psychologicznych trików. Dzięki nim twoja praca wyda ci się całkiem znośna. Może nawet wymarzona?
wypalony pracownik

Jak walczyć z wypaleniem zawodowym?

Przetrwanie w Pracy
Do tej pory ekscytowały cię nowe wyzwania w pracy, z chęcią wykonywałaś też większość obowiązków. Ale ostatnio wchodząc do firmy coraz częściej czujesz się jak postawiona pod ścianą. Mniejszy zapał do pracy i pustka w głowie przygnębiają cię. Prawie trzy czwarte Polaków ankietowanych przez CBOS (73%) czerpie satysfakcję ze swojej pracy. 20% satysfakcji raczej nie dostrzega, zaś 7% jest niezadowolonych z pracy. Co robić, gdy praca nie daje już satysfakcji?
Wyjście z pracy

22 wymówki na urwanie się wcześniej z pracy

Przetrwanie w Pracy
Dni są coraz ładniejsze, jest coraz cieplej i niektórzy marzą już tylko o tym, aby wyjść wcześniej z pracy. Jak to zrobić? Potrzeba ci tylko jakieś wiarygodnej wymówki dla szefa. Oto kilka przykładów:
spanie w pracy

Jak spać w pracy?

Przetrwanie w Pracy
W pracy zazwyczaj nie ma niestety łóżka, na którym można by było się wygodnie położyć, zatem musisz zaadoptować się do nowych warunków i wypróbować kilka różnych pozycji, które będą ci najbardziej odpowiadać. Najpierw się zastanów jak długo zamierzasz spać? Tylko minutkę ponieważ chcesz, aby oczy ci odrobinę odpoczęły? Potrzebujesz 10-cio minutowej drzemki? A może musisz się przespać co najmniej godzinę? Poza tym, musisz się zastanowić, czy twój szef może zauważyć twoje zniknięcie? Na jak długo możesz się ulotnić, zanim ktoś nie zacznie cię szukać? Czy masz coś pilnego do zrobienia? Jeśli chcesz się przespać powinieneś również zdać sobie sprawę z ryzyka, jakie niesie ze sobą sen w pracy. Co się stanie jeśli szef cię na tym przyłapie? Bycie złapanym na drzemce przy komputerze z pewnością wiąże się z mniejszymi konsekwencjami niż spanie na podłodze w korytarzu. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek i porad, dzięki którym zmniejszysz prawdopodobieństwo nakrycia cię przez szefa.
Zasypianie w dzień

Jak nie spać w dzień?

Przetrwanie w Pracy
Jeśli miewasz czasami takie dni, w których czujesz bezustannie zmęczenie. Podzielę się z tobą moimi sposobami na pobudzenie. Nie są skomplikowane, jednak należy pamiętać o regularności. Dzięki temu poczujesz się bardziej wypoczęta i będziesz miała więcej energii do działania. Zdziwisz się jak niewiele potrzeba, by poprawić swoje samopoczucie. Poniżej znajdziesz sprawdzone wskazówki, dzięki którym dowiesz się jak nie spać w dzień.
Czas w pracy

Jak zabić czas w pracy?

Przetrwanie w Pracy
Czy zdarza ci się obijać w pracy? Nie czarujmy się - nawet ci najbardziej pracowici mają dni, kiedy nie mają zupełnie nic do roboty lub po prostu nie są w stanie pracować w dany dzień. Czasami przychodzi dzień kiedy jesteśmy zdemotywowani, zmęczeni, wypaleni czy po prostu nie możemy się skupić. Bywa też tak, że kończymy wszystkie zaplanowane na dany dzień zadania nieco wcześniej - za wcześnie by wyjść do domu a za późno by zacząć robić coś nowego. Wówczas po prostu siedzimy i próbujemy jakoś zabić czas, który na nasze nieszczęście zaczyna lecieć kilka razy wolniej niż normalnie. Co wówczas robić aby nie zwariować z nudów? Oto 8 świetnych pomysłów.
Ćwiczenia w pracy

Jak ćwiczyć podczas pracy?

Przetrwanie w Pracy
Prawdopodobnie wiesz o tym jak ważne jest utrzymanie fizycznej kondycji ciała, ale czasami Twój czas pracy może sprawić, że nie uda Ci się znaleźć czasu na ćwiczenia. Dlaczego wiec nie spróbować ćwiczyć w pracy? Poniżej znajdziesz kilka porad jak wykonywać ćwiczenia w pracy.
kac w pracy

Jak przetrwać w pracy na kacu?

Przetrwanie w Pracy
Znów wypiłeś o drinka lub dwa za dużo poprzedniego wieczoru. Z ciężkim sercem i bolącą głową wstajesz rano, aby udać się do pracy i bardzo żałujesz tych drinków. Ale przecież jesteś dzielny, więc przychodzisz do pracy, głowa wciąż boli, w ustach Sahara i marzysz o tym, aby Twoi koledzy nie stukali w klawiaturę tak głośno, a koleżanki ściągnęły szpilki i chodziły a palcach. Na samą myśl o zjedzeniu czegokolwiek robi Ci się niedobrze. Nie możesz się skupić na pracy, a wszystko o czym myślisz to jak przetrwać ten dzień. Otóż niektórzy wiedzą jak. Przeczytaj poniższy artykuł, a też się dowiesz.
ból pleców w pracy

Jak uniknąć bólu pleców w pracy siedzącej?

Przetrwanie w Pracy
Ból pleców jest bardzo powszechny w dzisiejszym świecie. Nie cierpią już na niego tylko osoby starsze, ale również i młode, w tym dzieci. Spowodowane jest to powszechnością komputerów. Dzieciaki, nie dość, że siedzą w szkole to popołudnia spędzają również na siedząco, tylko przed komputerami. Nasza praca też coraz częściej ma charakter siedzący, przed komputerami właśnie, jako, że w związku z rozwojem komputeryzacji powstały nowe zawody, które ściśle związane są z pracą przy komputerze. Wszystko to powoduje brak ruchu, a brak ruchu prowadzi to bólu pleców i kręgosłupa. Jak uniknąć bólu pleców w pracy dowiesz się z poniższego artykułu.