Obliczanie pensji podczas zwolnienia chorobowego

Jak obliczana jest pensja podczas zwolnienia lekarskiego?

Prawo Pracownika
Zasadniczo, gdy jesteśmy na zwykłym zwolnieniu lekarskim, otrzymujemy 80 proc. wynagrodzenia (do obliczeń przyjmuje się przychód, który stanowi podstawę wymiaru składki na ubezpieczenie chorobowe po potrąceniu składek na ubezpieczenie społeczne). Przez pierwsze 33 dni choroby płaci nam pracodawca. Jeśli chorujemy dłużej, to ZUS zaczyna nam wypłacać tzw. zasiłek chorobowy. Jak obliczana jest pensja podczas zwolnienia lekarskiego?
w jakim zawodzie najwięcej się zarabia?

W jakim zawodzie najwięcej się zarabia?

Wynagrodzenia i Zarobki
Najbardziej opłaca się pracować w rafinerii, kopalni oraz branży energetycznej – tam bowiem pensje są wyjątkowo wysokie. Takie wnioski płyną z danych dotyczących przeciętnego wynagrodzenia w pierwszych III kwartałach ubiegłego roku podanych przez Główny Urząd Statystyczny (GUS). Pierwsze miejsce w rankingu wynagrodzeń zajmują pracownicy branży rafineryjnej i koksowniczej, średnia pensja wynosiła tam aż 7597 zł. Na drugim miejscu w rankingu są ludzie zatrudnieni w firmach związanych z przetwarzaniem informacji i komunikacją – przeciętnie zarabiali oni blisko 6,7 tys. zł.
deszcz pieniędzy

Jak negocjować wynagrodzenie?

Wynagrodzenia i Zarobki
Znasz swoją wartość i zastanawiasz się jak poprosić szefa o podwyżkę? Nie jest to łatwe, chyba, że masz dokładne wskazówki, które pomogą ci osiągnąć cel. Wiele osób, które decydują się na negocjacje z szefem spotyka gorzki zawód. Ale czy zawsze musi tak być? Pamiętaj, ze tak waży krok nie może zostać podjęty jedynie pod wpływem chwili. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci wynegocjować wyższe wynagrodzenie za pracę.
prośba o podwyżkę

Jak poprosić szefa o podwyżkę?

Wynagrodzenia i Zarobki
Nie czekaj na to, aż szef sam wpadnie na pomysł, aby dać ci podwyżkę. Możesz się tego nigdy nie doczekać. Zamiast żyć nadzieją i marzeniami weź sprawy w swoje ręce i poproś o podwyżkę. Pamiętaj o odpowiedniej etykiecie i zachowaniu. Przeczytaj poniższe wskazówki i przystąp do działania.
podwyżki, negocjowanie podwyżki, negocjowanie wynagrodzenia

Jak wynegocjować podwyżkę?

Wynagrodzenia i Zarobki
Ubieganie się o podwyżkę nie zawsze musi kończyć się klęską. Odpowiednie przygotowanie, wyczucie czasu i odrobina szczęścia mogą sprawić, że twoje akcje w firmie wzrosną, a zaangażowanie przełoży się na większe pieniądze.
szukanie lepszej pracy

Jak znaleźć lepiej płatną pracę?

Wynagrodzenia i Zarobki
W gospodarce panuje kryzys, a płace lecą na łeb, na szyję. Zapewne większość z nas wykonywała kiedyś pracę, która sprawiała przyjemność bez względu na wynagrodzenie. Jednak praca za małe pieniądze może nie być dobrą opcją przy wciąż rosnących cenach jedzenia i benzyny. Ze względu na wzrost kosztów życia wiele osób rozpoczyna poszukiwanie lepiej płatnej pracy. Oto co należy zrobić, żeby takie poszukiwania zakończyły się sukcesem.