- Rodzaje pracy
- Szukanie pracy
- Zakładanie i Prowadzenie Firmy
- Marketing i Public Relations
- Zarządzanie Firmą
- Firma i Społeczeństwo
- Małe i Średnie Przedsiębiorstwa
- Maszyny i Urządzenia Biurowe
- Zasoby Ludzkie (HR)
- Reklama
- Ubezpieczenie i Odszkodowanie
- Zarządzanie Majątkiem
- Plany Emerytalne
- Inwestycje
- Nieruchomości
- Informacje Podatkowe

Zmiany w życiu - jak je polubić?
Rozwój Osobisty
Jak walczyć z wypaleniem zawodowym?
Przetrwanie w Pracy
Jak zmienić zawód?
Zmiana Zawodu
Jak napisać referencje dla sprzątaczki?
Zmiana ZawoduReferencje mają ogromne znaczenie dla każdego ubiegającego się o pracę. Stanowią pisemne potwierdzenie jego umiejętności i stosunku do powierzonych obowiązków.
Doświadczenie zawodowe często nie wystarcza, by wyróżnić nas z grona innych osób starających się o pracę. Umieszczenie w CV „suchych” faktów, na temat tego gdzie i w jakim okresie pracowaliśmy, nie daje pracodawcy wystarczających informacji na temat jakości naszej pracy. Co więcej, ubiegający się o pracę często przerysowują w CV swoje umiejętności, żeby wywrzeć lepsze wrażenie na rekrutującym.
Referencje, z racji tego, że pochodzą od naszych poprzednich pracodawców, są najbardziej wiarygodnym świadectwem naszych kwalifikacji.
Nie ma określonych stanowisk, dla których należy pisać referencje. Rekomendacja od pracodawcy przyda się zarówno managerowi, jak i sprzątaczce.
Sposób pisania referencji jest indywidualną sprawą pracodawcy, nie ma jednoznacznego wzoru, który miał by określać formę tego dokumentu. Poniżej przedstawiam jednak kilka istotnych elementów, które powinny się znaleźć w referencjach dla sprzątaczki.

Jak znaleźć swoją pasję?
Zmiana Zawodu"Najwyższym osiągnięciem jest zatarcie granicy między pracą i zabawą" - Arnold Toynbee. Praca, którą się kocha jest wielkim marzeniem wielu z nas. Cóż bowiem mogłoby być przyjemniejszego od codziennego spędzania czasu nad tym co się lubi? Rano wstajesz z zmotywowany, z uśmiechem na twarzy i nie możesz się już doczekać, aż zaczniesz pracować. Bajka? Może i tak, ale zupełnie osiągalna. Jedyne co musisz zrobić, to znaleźć swoją pasję.
Poniższy artykuł nie powie ci wprost jaka jest twoja pasja, jednak z pewnością pomoże ci ją znaleźć.

Jak znaleźć lepiej płatną pracę?
Wynagrodzenia i Zarobki
Jak odpowiadać na trudne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej?
Zmiana Zawodu
Jakie pytania zadać pracodawcy na rozmowie kwalifikacyjnej?
Zmiana ZawoduNa końcu każdej rozmowy kwalifikacyjnej pada ze strony rekrutującego pytanie: Czy ma Pan/Pani jakieś pytania lub wątpliwości, które chciałby/chciałaby Pan/Pani wyjaśnić? Dobrze jest w tym momencie zadać rekrutującemu chociaż dwa lub trzy pytania.
Propozycje pytań, które tu przedstawiam mają duże znaczenie dla ocenienia, czy stanowisko, o które właśnie się ubiegasz rzeczywiście spełni twoje oczekiwania. Pozwolą ci zorientować się w jaki sposób funkcjonuje firma i uzyskać informacje na temat tego, co naprawdę dzieje się za jej „drzwiami”.

Jak napisać wypowiedzenie z pracy?
Zmiana Zawodu