Rodzaje umów o pracę: Charakterystyka

Aktywne Szukanie Pracy
W momencie podjęcia pracy musisz podpisać z potencjalnym pracodawcą umowę. W najprostszym rozróżnieniu wyróżnia się, podając za Kodeksem Pracy, umowy: na czas nieokreślony, na czas określony lub na zastępstwo. Każdą z tych wyżej wymienionych umów może poprzedzić umowa na okres próbny.

Jak napisać dobre CV?

Rozwój Kariery Zawodowej
Poszukujesz pracy? A może chcesz zmienić tę, która już masz i w najbliższym czasie będziesz aplikował na nowe stanowisko? Zapamiętaj, że dobrze skonstruowane CV to pierwszy krok do sukcesu. Bez niego trudno liczyć na sukces na rynku pracy. Jak napisać życiorys, aby był chwytliwy i spodobał się pracodawcy na tyle, aby zaproszono cię na rozmowę kwalifikacyjną?

Jak walczyć z prokrastynacją? Skuteczne metody

Rozwój Osobisty
Permanentnie odkładasz obowiązki na później, masz trudność z zagospodarowaniem czasu na realizację zamierzonych celów i miewasz kłopoty z hierarchizacją codziennych zadań? Prawdopodobnie cierpisz na prokrastynację, czyli - potocznie mówiąc – odkładanie spraw na później. Psychologowie jednogłośnie twierdzą, że przypadłość tę można śmiało zaliczyć do najpopularniejszych problemów naszej cywilizacji, a nawet okrzyknąć nową chorobą cywilizacyjną. Ciągle biegniemy za swoimi ambicjami i pieniądzem, bierzemy na siebie zbyt dużo obowiązków, czego efektem jest nieumiejętność ich hierarchizacji. Z tego bierze się prokrastynacja, która może prowadzić nawet do depresji. Podpowiadamy, jak umiejętnie z nią walczyć.

Negatywne skutki pracy siedzącej

Choroby Układu Pokarmowego
Według Światowej Organizacji Zdrowia praca siedząca plasuje się w pierwszej piątce największych zagrożeń dla zdrowia człowieka XXI wieku. Wyprzedziła nawet otyłość! Nic dziwnego. Praca siedząca, która wiąże się z brakiem aktywności fizycznej i spędzaniem minimum ośmiu godzin w tej w tej samej pozycji, jest powodem wielu negatywnych skutków dla naszego zdrowia. Do tej grupy można śmiało zaliczyć bóle i schorzenia kręgosłupa, otyłość, a także szereg dolegliwości układu pokarmowego. To tylko niektóre z tych najpoważniejszych. Jakie jeszcze negatywne skutki niesie ze sobą siedząca praca?
ochrona oczu

Jak chronić oczy?

Dobre Nawyki w Pracy
Długotrwała koncentracja wzroku - praca przy komputerze, częste oglądanie telewizji oraz prowadzenie samochodu, mają znaczący wpływ na pogorszenie się wzroku. Oczy są podrażnione, pieką oraz często łzawią. Jak zadbać o wzrok?
Motywacja do pracy

Jak się zmotywować do pracy?

Dobre Nawyki w Pracy
Motywacja do pracy jest ciężka do osiągnięcia, zwłaszcza dla tej bardziej leniwej części społeczeństwa jednak jest ona możliwa. Dobra automotywacja pomoże nam skupić się na wykonywanej pracy oraz być efektywniejszymi w naszych działaniach.
Motywacja

Jak zwiększyć motywację?

Dobre Nawyki w Pracy
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, w jaki sposób ludzie osiągają swoje cele? Wszyscy widzieliśmy osiągnięcia olimpijczyków, primabaleriny czy ludzi takich jak Bill Gates. Jak oni to robią? Czy różnią się czymś od nas? Spójrz na Edmunda Hillary, który wraz z Tenzeng Norgay jako pierwszy zdobył szczyt Mount Everest. Nie wiedział on, czy osiągnięcie tego celu jest w ogóle możliwe, dopóki tego nie zrobił. Jak tego dokonał? W jednym z wywiadów podkreślał znaczenie silnej motywacji, koncentracji na zadaniu i ostrożnego planowania. Jeśli ty również chcesz mierzyć wysoko, przeczytaj poniższe wskazówki. Podpowiemy ci, jak poprawić motywację, pokonać przeszkody i zdobyć sukces.
Awans w pracy

Jak awansować w pracy?

Dobre Nawyki w Pracy
Długo pracujesz na swój awans, ale nic z tego nie wynika? Nie ma nic bardziej irytującego niż wysiłek, który nie jest doceniony, ale bez obaw jest na to sposób. Wbrew pozorom wcale nie wymaga dużego wysiłku i nie jest skomplikowany. Wystarczy jedynie odrobina zaangażowania, która jest kluczem do sukcesu w tym przypadku. Zastanawiasz się, jak szybko awansować w pracy? Przeczytaj poniższe wskazówki, być może okażą się dla ciebie bardzo pomocne.
Koncentracja w pracy

Jak się skoncentrować w pracy?

Radzenie Sobie Ze Stresem
Zaplanowałeś na dzisiaj listę rzeczy do zrobienia w pracy? Dzień dobiega końca a Ty nie zdążyłeś wszystkiego załatwić? Być może rozpraszają Cię pewne czynniki, które możesz wyeliminować, sprawdź!

Jak bezboleśnie krytykować?

Dobre maniery
Aby nasza krytyka była konstruktywna i odniosła zamierzony efekt należy ją wygłosić w kulturalny i bezbolesny sposób, aby nie urazić i nie poniżyć drugiej osoby.