aktywni uczniowie

Jak motywować swoich uczniów?

Problemy w Szkole
Motywowanie uczniów to wyzwanie, przed którym musi stanąć każdy nauczyciel. Na daną klasę składa się szereg uczniów o różnorodnych zainteresowaniach, zdolnościach i uwarunkowaniach społecznych. Każdy z nich ma swój styl uczenia się i swoją historię, która determinuje to, co i w jaki sposób może osiągnąć. Jak więc uczyć tak, by w ciągu 45 minut zadowolić każdego z uczniów? Co zrobić, by nauka była maksymalnie efektywna? Istnieje kilka metod. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się o niektórych z nich.
nauczyciel

Jak uniknąć wypalenia zawodowego będąc nauczycielem?

Edukacja i Szkolenia
Praca nauczyciela z czasem może stać się dla niego coraz bardziej nużąca i męcząca. Przemęczony i przepracowany nauczyciel często pada ofiarą wypalenia zawodowego. Niskie zarobki i duża odpowiedzialność sprawiają, że zupełnie traci on motywację i chęć do pracy. Co zrobić, żeby uniknąć nauczycielskiego wypalenia zawodowego i zachować młodzieńczy entuzjazm? Oto kilka sposobów:
agresja w szkole

Jak zapobiegać agresji w szkole?

Problemy w Szkole
Przemoc w szkole jest uniwersalnym problemem. Chociaż wiele działań jest podejmowanych, aby zapobiegać temu problemowi, musimy rozpoznać go u korzeni i właśnie z tego miejsca rozpocząć jego zwalczanie. Nie możemy być obojętni na ludzką krzywdę. Powinniśmy się liczyć z faktem, że prędzej czy później ten problem może dotknąć również nasze dziecko. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak staranie zwalczać i zapobiegać agresji i przemocy w szkole.
motywacja uczniów

Jak motywować uczniów do nauki?

Edukacja i Szkolenia
Istnieje wiele sposobów, by zmotywować uczniów do nauki i brania aktywnego udziału w lekcji. Dzieci zmotywowane to dzieci odnoszące sukcesy. Jednak każde dziecko jest inne, zatem nie ma jednego złotego środka, który zmotywowałby całą klasę. To co działa na jedno dziecko niekoniecznie musi działać na cała resztę. Znalezienie tego, co motywuje każdego ucznia pomoże zwiększyć ich osiągnięcia. Oto dziewięć wskazówek, które być może pomogą i zadziałają w twojej klasie.