przedszkolanka

Jak dostać pracę w przedszkolu?

Edukacja i Szkolenia
Jeśli marzysz o pracy z maluchami, jeśli kochasz opiekowanie się dziećmi, jesteś zafascynowana ich kreatywnością i masz wiele cierpliwości, a także „oczy dookoła głowy” z pewnością praca w przedszkolu będzie spełnieniem twoich marzeń. To o wiele korzystniejsza praca niż posada opiekunki do dziecka, bowiem osoba zatrudniona w przedszkolu korzysta ze wszystkich świadczeń, ma także unormowany, zmianowy tryb pracy. Wydaje się także, że opiekując się grupą dzieci (często także z innymi wychowawczyniami masz w ciągu dnia wiele chwil wytchnienia, podczas posiłków, leżakowania czy czasu zabaw).
nauczyciel

Jak uniknąć chorób zawodowych nauczycieli?

Edukacja i Szkolenia
Pomimo tego, że wielu ludziom wydaje się, iż zawód nauczyciela w szkole to praca łatwa, prosta i przyjemna, każdy kto ma kontakt z dziećmi i młodzieżą wie, że to nie do końca prawda. Kluczem do sukcesu w tym zawodzie jest oczywiście pasja, ale nawet największy pasjonat i pedagog z powołania musi pomyśleć o profilaktyce chorób zawodowych, które wiążą się z pracą w szkole.
aktywni uczniowie

Jak motywować swoich uczniów?

Problemy w Szkole
Motywowanie uczniów to wyzwanie, przed którym musi stanąć każdy nauczyciel. Na daną klasę składa się szereg uczniów o różnorodnych zainteresowaniach, zdolnościach i uwarunkowaniach społecznych. Każdy z nich ma swój styl uczenia się i swoją historię, która determinuje to, co i w jaki sposób może osiągnąć. Jak więc uczyć tak, by w ciągu 45 minut zadowolić każdego z uczniów? Co zrobić, by nauka była maksymalnie efektywna? Istnieje kilka metod. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się o niektórych z nich.
motywacja uczniów

Jak motywować uczniów do nauki?

Edukacja i Szkolenia
Istnieje wiele sposobów, by zmotywować uczniów do nauki i brania aktywnego udziału w lekcji. Dzieci zmotywowane to dzieci odnoszące sukcesy. Jednak każde dziecko jest inne, zatem nie ma jednego złotego środka, który zmotywowałby całą klasę. To co działa na jedno dziecko niekoniecznie musi działać na cała resztę. Znalezienie tego, co motywuje każdego ucznia pomoże zwiększyć ich osiągnięcia. Oto dziewięć wskazówek, które być może pomogą i zadziałają w twojej klasie.
agresja w szkole

Jak zapobiegać agresji w szkole?

Problemy w Szkole
Przemoc w szkole jest uniwersalnym problemem. Chociaż wiele działań jest podejmowanych, aby zapobiegać temu problemowi, musimy rozpoznać go u korzeni i właśnie z tego miejsca rozpocząć jego zwalczanie. Nie możemy być obojętni na ludzką krzywdę. Powinniśmy się liczyć z faktem, że prędzej czy później ten problem może dotknąć również nasze dziecko. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak staranie zwalczać i zapobiegać agresji i przemocy w szkole.
nauczyciel

Jak uniknąć wypalenia zawodowego będąc nauczycielem?

Edukacja i Szkolenia
Praca nauczyciela z czasem może stać się dla niego coraz bardziej nużąca i męcząca. Przemęczony i przepracowany nauczyciel często pada ofiarą wypalenia zawodowego. Niskie zarobki i duża odpowiedzialność sprawiają, że zupełnie traci on motywację i chęć do pracy. Co zrobić, żeby uniknąć nauczycielskiego wypalenia zawodowego i zachować młodzieńczy entuzjazm? Oto kilka sposobów: