złamany ołówek

Jak szlifować warsztat dziennikarski?

Media i Dziennikarstwo
Mówi się, że wielu marzy o karierze w dziennikarstwie prasowym, natomiast niewielu ma do tego predyspozycje. Jednak umiejętność spójnego i składnego pisania oraz łatwego przelewania myśli na papier, oraz zdolność wyszukiwania sobie tematów to na pewno elementy, które można wypracować samemu. Oprócz dobrych chęci i samozaparcia warto jednak również mieć gdzie doskonalić swoje zdolności. Poniżej znajdziesz w tej sprawie kilka sugestii.
pisanie artykułu

Jak napisać dobry artykuł?

Media i Dziennikarstwo
Jeżeli jesteś zainteresowany dziennikarstwem i mediami możesz z powodzeniem pisać artykuły. Jeżeli jesteś osobą dociekliwą, pełną energii, chcącą poznawać ludzi i nowe miejsca, powinieneś zostać dziennikarzem obywatelskim. Dziennikarz obywatelski to taki, który nie musi posiadać doświadczenia redaktorskiego, lecz bacznie obserwuje swoje miejsce zamieszkania i jako obserwator pisze artykuły do redakcji. I Ty możesz nim zostać. Oto kilka wskazówek, jak napisać dobry artykuł.
paparazzi

Jak zaistnieć w mediach?

Media i Dziennikarstwo
Artykuł ten skierowany jest do osób chcących zaistnieć w mediach lub pragnących zrobić w nich karierę. Jeśli jesteś osobą kreatywną, lubiącą wyzwania, a przy okazji masz „parcie na szkło”, to zapraszam cię do zapoznania się z kilkoma praktycznymi poradami mogącymi ułatwić ci drogę do mediów. Większość ludzi mediów trafiła do branży przez przypadek, czemu więc tobie miało by się nie udać? Istnieją skuteczne metody, by narobić wokół siebie szumu, a przy okazji zwrócić uwagę mediów.
aktor

Jak zostać aktorem?

Media i Dziennikarstwo
Każdy z nas kiedyś w życiu spróbował swoich umiejętności aktorskich. Może była to rola pierwszoplanowa w szkolnym przedstawieniu, a może jakiś mało znaczący występ. Nie każdy, bowiem posiada talent. Jednak talent to nie wszystko, trzeba także umieć się wypromować i odnaleźć w świecie show-biznesu. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które ułatwią Ci start do kariery.
rozwój kreatywności

Jak być bardziej kreatywnym?

Rozwój Kariery Zawodowej

W dzisiejszych czasach tworzenie jest znacznie prostsze niż dawniej. Wystarczy sobie coś wyobrazić aby później szybko i prosto przenieść to do rzeczywistości. Z drugiej strony jednak, jest to trudniejsze niż kiedykolwiek wcześniej - otacza nas tak dużo nowych i wspaniałych rzeczy, że trudno wyobrazić sobie coś jeszcze lepszego.

 

Bez względu na to jakiego rodzaju twórcą jesteś - pisarzem, malarzem, muzykiem, marketingowcem, bloggerem, fotografem, projektantem, rodzicem czy właścicielem firmy - prawdopodobnie zawsze szukasz inspiracji i sposobów na pobudzenie swojego geniuszu twórczego.

 

Pomimo tego, że w Internecie znajduje się kilka milionów wskazówek dotyczących kreatywności, ja chciałbym się podzielić tymi, które uważam za najbardziej pomocne - te, które sam spróbowałem i przetestowałem.