Szklane butelki

Jak myć szklane butelki?

Środki czyszczące
Jakiekolwiek butelki posiadasz, czy te z osobistej kolekcji, czy te do recyklingu, czy wygrzebałaś stare skarby, albo używasz szklanej butelki do karmienia dziecka, zapewne chciałabyś, aby były nieskazitelnie błyszczące i czyste. Te używane do karmienia dziecka muszą też być sterylne. Jeżeli do tej pory nie używałaś szczotki do mycia butelek, pora abyś ją kupiła. Możesz znaleźć wiele różnych w sklepach z artykułami dla dzieci lub sklepach AGD. No i nie są drogie. Szczotki do mycia butelek dla dzieci świetnie myją każdego rodzaju butelki, wąskie kubki czy dzbanki. Jak myć butelki? Przeczytaj poniżej.
Śpiwór

Jak wyprać zapleśniały śpiwór?

Pranie
Zostawiłaś śpiwór w przyczepie kempingowej na zimę i teraz śmierdzi stęchlizną a pleśń pojawiła się w środku? Może przechowywałaś w piwnicy, która podmokła a w śpiworze narosła pleśń. Martwisz się jak pozbędziesz się zapachu pleśni i białego nalotu? Może powinnaś wyrzucić śpiwór? Poczekaj, jest jeszcze nadzieja na uratowanie śpiwora. Poczytaj poniżej.
Wyciąg narciarski

Jak korzystać z wyciągu orczykowego i talerzykowego?

Narciarstwo
Denerwujesz się przed rozpoczęciem sezonu narciarskiego, że znów czekają cię ogromne kolejki do wyciągu? A może jesteś początkującym narciarzem i słowo "wyciąg narciarski" jak również potrzeba z korzystania z niego cię stresuje? Poniżej podajemy zasady korzystania z najbardziej popularnych wyciągów - orczykowego i talerzykowatego. Są to podstawowe zasady, które będą przydatne nie tylko dla początkujących. Gdyby każda osoba korzystająca z wyciągu stosowała się do nich, można by było uniknąć ogromnych kolejek.
Trasa narciarska

Jakie są międzynarodowe reguły korzystania z tras narciarskich?

Narciarstwo
Poniższe reguły są w coraz większym stopniu wykorzystywane przez sądownictwo w krajach alpejskich. Zachowanie podanych zasad korzystania z międzynarodowych tras narciarskich są niezbędne dla zachowania bezpieczeństwa swojego i innych. Każdy narciarz musi stale mieć wzgląd na innych, aby nie powodować zagrożenia.
Jazda pługiem

Jak jeździć pługiem na nartach?

Narciarstwo
Dla początkującego narciarza, bardzo ważne jest opanowanie techniki zjazdu tzw. pługiem, gdyż jest to również technika przydatna przy hamowaniu. Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku, na czym polega ta technika zjazdu i jakie ćwiczenia musisz wykonywać, aby ją opanować.
Nauka jazdy na nartach

Jak jeździć na nartach na wprost?

Narciarstwo
Jesteś początkującym narciarzem i poszukujesz cennych wskazówek dotyczących technik zjazdów. Mamy coś dla ciebie, zapoznaj się z naszymi podpowiedziami, a nie będziesz "zielony" na stoku.
Narciarze

Jak się zatrzymać na nartach?

Narciarstwo
Nie tylko nauczenie się zjazdu jest ważnym etapem dla każdego narciarza. Niezmiernie ważne jest również opanowanie sztuki hamowania i zatrzymywania się w różnych okolicznościach i z różnych przyczyn. Poniżej podpowiemy ci jak się tego nauczyć.
Hamowanie na nartach

Jak hamować na nartach?

Narciarstwo
Istnieje wiele technik hamowania i zatrzymywania się. Od niezamierzonego bocznego siadu początkującego narciarza aż do perfekcyjnego dozowanego w biegu odskoku ciałem na bok. Poniżej podamy instrukcje zatrzymywania się poprzez tzw. ześlizg bokiem.
konserwacja nart

Jak przechowywać narty po sezonie?

Narty
Ci którzy chcą przedłużyć żywotność swoich nart, nie powinni po prostu na wiosnę odstawiać do kąta swego "obdartego do żywej skóry" sprzętu sportowego. Poniżej przedstawiam instrukcję jak w prawidłowy sposób należy postępować z nartami po zakończeniu sezonu.
herbata

Herbata na stres

Herbata
Herbata jest najbardziej popularnym napojem na całym świecie. Bez względu czy pijesz ją słodką czy gorzką, zimną czy gorącą, z mlekiem czy z cytryną, zwyczajne posiedzenie z kubkiem ulubionej herbaty może zlikwidować stres i zrelaksować cię po męczącym dniu.