czyszczenie konia

Jak czyścić konia?

Pielęgnacja Koni
Jazda konna wiąże się nie tylko z przyjemnością, ale i obowiązkami względem konia. Jednym z nich jest prawidłowe jego czyszczenie. Początkujący mogą mieć w tym temacie pewne problemy, trzeba bowiem wiedzieć jakich akcesoriów użyć, w jakiej kolejności i jak podejść do konia, by nie wystraszyć go, ani nie rozgniewać. Poniżej dowiesz się w kilku zdaniach jak prawidłowo czyścić konia.

Jak ropoznać humor konia?

Zachowania Koni
Żeby dogadać się z koniem, warto jest znać jego humor. Jest wiele czynników, które pomagają nam właściwie go odczytać. Zazwyczaj jest to proste. Zapraszam do lektury.

Jak poprawnie zagalopować?

Zachowania Koni
Kiedy już opanujemy chody takie jak stęp i kłus, to możemy rozpocząć naukę galopu. Galopujemy na dobrą nogę wtedy kiedy koń krótszy krok wykonuje zewnętrzną nogą a dłuższy wewnętrzną. Galop "na złą nogę" (oczywiście umyślnie) nazywamy kontrgalopem.

Jak połączyć się z koniem?

Zachowania Koni
Konie żyją w ścisłej hierarchii. Jeden z koni jest przewodnikiem stada. Jeżeli koń w swoim stadzie zrobi coś złego to będzie odganiany od niego dopóki nie "przeprosi". Żebyśmy my mogli stać się jego przewodnikami należy zrobić parę rzeczy. Chodzi tu głównie o zaufanie konia do jeźdźca.

Jak jeździć w chodach?

Kluby Jeździeckie
Jazda konna nie jest rzeczą łatwą. Konie chodzą w czterech chodach : stęp, kłus, galop i cwał. W tym artykule chcę opisać jak przejść do danego chodu i jak się w nim utrzymać.

Jak powinien wyglądać ubiór jeźdźca?

Kluby Jeździeckie
Do każdego sportu potrzebny jest strój - tak jest również w jeździe konnej. W odpowiednim stroju, przeznaczonym do jazdy konnej będziemy czuć się komfortowo.

Jak siodłać konia?

Kluby Jeździeckie
W jeździectwie nie liczy się tylko umiejętność jazdy, ale także umiejętność siodłania i kiełznania. W tym artykule zajmiemy się siodłaniem. Siodłanie jest prostym elementem.

Jakie są rodzaje siodeł?

Akcesoria dla Koni
Siodło jest bardzo ważnym elementem w jeździectwie. Jest wiele rodzajów siodeł a każde jest do innej "dziedziny" jazdy konnej (skoki, ujeżdżenie itp).

Jak kiełznać konia?

Kluby Jeździeckie
Kiedy już wyszczotkujemy naszego konia z myślą o przydzieleniu go do jazdy przychodzi pora na założenie ogłowia. Zdarzało wam się, że koń rzucał głową na wszystkie strony i był wręcz nie do okiełznania? To dość częsty problem i nie zapominajmy, że konie są zwierzętami co prawda o wielkim sercu, ale o jeszcze większym temperamencie. Kiełznanie konia może sprawić nam wiele problemów, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiliśmy. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam w założeniu ogłowia.

Jakie mamy rodzaje derek?·

Akcesoria dla Koni
Derką okrywa się konia np. po wysiłku. Istnieje kilka rodzajów derek, każda z nich ma jakieś zastosowanie. Niektóre chronią nasze konie podczas transportu, zapewniają odpowiednią temperaturę cała, osuszają go, kiedy jest mokry i spocony. Derka powinna być na tyle szeroka, by bardzo dokładnie okryć brzuch konia. Zazwyczaj przypina się je na rzepy pod brzuchem. Poniżej znajdziecie informacje, dzięki którym dowiecie się, jakie są rodzaje derek.