Płatki róż w kostkach lodu

Jak zrobić kostki lodu z płatkami róż?

Drinki i Napoje Bezalkoholowe
Aby Twój dom stał się szczególnym miejscem, należy nadać codziennym czynnościom nutkę wyjątkowości. Pamiętaj, przełamując rutynę w życiu codziennym, dajesz swoim bliskim do zrozumienia jak wiele dla Ciebie znaczą. Kostki lodu z płatkami róż to ciekawy dodatek do letnich napojów, a nawet zwykłej wody.
Rozmnażanie róż

Jak rozmnażać róże z sadzonek zielnych?·

Kwiaty w Ogrodzie
Samodzielne rozmnażanie róż jest łatwe i przynosi wiele dodatkowych korzyści. Róże można rozmnażać z nasion, poprzez zdrewniałe sadzonki pędowe, odkłady, szczepienie na podkładce czy też poprzez sadzonki zielne. Poniżej opiszę tą ostatnią metodę.
Rzeźba ogrodowa liść

Jak zrobić rzeźbę ogrodową z liścia?·

Ozdoby Ogrodowe
Każdy z nas może zająć się robieniem ozdób ogrodowych w tym ozdób z cementu. Mogą je robić zarówno dorośli jak i dzieci. Poniżej przedstawiam prosty sposób na stworzenie rzeźby za pomocą liścia. Takie cementowe liście możesz wykorzystać jako płyty do ścieżek ogrodowych lub wyeksponować je w jakimś widocznym miejscu.
Stempel z korka

Jak zrobić stempel z korka?

Projekty dla dzieci
Zrób własne stemple z korka do wina. Nie jest to trudne. Wystarczy jedynie korek, długopis, nożyk biurowy i poduszeczka do stempli. Za pomocą takiego stempelka możesz oznaczać swoje listy lub robić wzorki na własnoręcznie robionych kartkach okolicznościowych.
Dzień Matki

21 najgorszych prezentów na Dzień Matki

Prezenty na Dzień Matki
Może są wyjątki od reguły, ale tych prezentów nie powinna dostać żadna mama! Dzień Matki już 26 maja. Jak każda porządna córka czy ukochany syn, chcesz kupić swojej mamie coś wyjątkowego. Z całą pewnością nie chcesz obrazić, czy znudzić swojej mamy jakimś drogim bibelotem. Zatem wiedza, czego nie kupować na Dzień Matki, przyda się tak samo jak znajomość preferencji osoby obdarowywanej. Zmartwiony? Spokojnie. Poniżej znajdziesz 21 prezentów, którymi lepiej nie obdarowywać najważniejszej osoby w życiu!
London eye

10 najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych Londynu·

Anglia
Londyńskie Oko, Galeria Narodowa czy Londyńska Tower to tylko niektóre z miejsc, które warto odwiedzić w stolicy Wielkiej Brytanii. Londyn zachęca turystów ciekawą architekturą i bogactwem muzeów. Tylko w Londynie odkryjesz nowe oblicza sztuki, a historia sprzed tysięcy lat zbliży się do ciebie na wyciągnięcie ręki.
Jabłka na paznokciach

Jak namalować jabłuszka na paznokciach?

Malowanie paznokci
Unikatowy wzór na paznokcie, który przełamie rutynę. Do tego banalnie prosty! Aby samej wykonać paznokcie w jabłuszka będziesz potrzebowała lakierów w kolorach: czerwonym, brązowym lub ciemnoszarym, zielonym i białym. Do dzieła!
Kok na skarpecie

Jak zrobić koka na skarpecie?·

Koki i upięcia
Dzięki skarpecie twój kok będzie większy i pełniejszy, nawet jeśli masz cienkie i rzadkie włosy. Robi się go bardzo prosto jednak trzeba wcześniej kilka minut poćwiczyć. Powodzenia.
ADHD u dorosłych

10 objawów ADHD u dorosłych

ADHD
ADHD, a właściwie zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, przywołuje na myśl hałaśliwego kilkulatka o niespożytej energii. Prawdą jednak jest, że ADHD może objawiać się również u osób dorosłych. Co więcej, dorośli rzadko zdają sobie sprawę z faktu, że niepunktualność czy nieumiejętna organizacja czasu to objawy ADHD właśnie u dorosłych. Skąd bierze się ADHD? Chociaż nie znane są przyczyny pojawiania się ADHD, specjaliści są zgodni co do faktu, że dziedziczność jest bardzo ważnym czynnikiem. Inne przyczyny, takie jak picie alkoholu czy palenie papierosów podczas ciąży, mogą przyczynić się do rozwoju tego zespołu u dziecka. W przeciwieństwie do takich zaburzeń jak depresja czy stany lękowe, ADHD nie pojawia się nagle w dorosłym życiu. Aby prawidłowo zdiagnozować zespół nadpobudliwości, należy sięgnąć do dzieciństwa. Rozpoznanie i najczęstsze objawy zostały opracowane na podstawie symptomów, jakie zostały zaobserwowane u dzieci. Można do nich zaliczyć trudności w zapamiętywaniu, częste marzenie dzienne, niemożność siedzenia w jednym miejscu przez dłuższą chwilę, czy nieustanna chęć obracania czegoś w palcach. Lekarze nie wskazują jednoznacznych objawów, ponieważ zespół może mieć bardzo różne symptomy i przebieg, a także nasilenie. Przez to właśnie diagnozowanie ADHA u dorosłych sprawia wiele trudności.
Jabłko z galaretką

Jak zrobić jabłko z karmelową galaretką?

Desery Owocowe
Alkohol w galaretce stał się hitem każdej oryginalnej imprezy. Wygląda niesamowicie i smakuje wręcz rewelacyjnie. Wbrew pozorom bardzo łatwo wykonać takie ćwiartki i wcale nie potrzebujemy do tego wiele czasu. Nie ma takiej osoby, która byłaby w stanie oprzeć się temu niesamowitemu połączeniu składników. Możecie być pewni, że niejeden znajomy będzie zachwycony ich smakiem i waszą pomysłowością. Poniżej przedstawiam przepis na alkohol w galaretce podawany w ćwiartkach jabłek zamiast w kieliszkach.