Jak zrobić wielkanocnego kurczaka z papieru i bibuły?

Wielkanoc z Dziećmi
Święta wielkanocne z dziećmi nabierają zupełnie nowego wymiaru. Przygotowywanie się do nich nie ogranicza się już jedynie do planowania świątecznego menu czy zakupu kolorowych pisanek przeznaczonych do świątecznego koszyka. Nieodłącznym elementem chwil poprzedzających Wielkanoc jest tworzenie z dziećmi wielkanocnych ozdób. Starsze pociechy poradzą sobie z niektórymi projektami zresztą i bez pomocy rodziców. Moja dzisiejsza propozycja to zabawny papierowy kurczaczek. Pomysł ten na pewno spodoba się twojemu dziecku.

Jak zabezpieczyć wstążkę przed strzępieniem?

Krawiectwo i Przerabianie Ubrań
Wstążki wykorzystujemy najczęściej do robienia ozdób czy też pakowania prezentów. Niestety po ich przycięciu najczęściej nieestetycznie się strzępią na końcach. Dziś chciałabym przedstawić prosty sposób, który temu zaradzi. Większość spośród dostępnych w sklepach wstążek wykonanych jest z włókien syntetycznych. Jeśli masz tasiemkę z poliestru, nylonu bądź jakiegoś innego sztucznego tworzywa, zaprezentowana poniżej metoda sprawdzi się idealnie.

Ochrona malin przed chorobami i szkodnikami

Krzewy
Jeśli chcemy, aby uprawiane przez nas maliny obficie owocowały, musimy je odpowiednio chronić przed różnego rodzaju szkodnikami oraz chorobami. Warto wspomnieć, że maliny, które są niechronione gorzej zimują, co skutkuje też niższymi plonami. Owoce pochodzące z niechronionych upraw z reguły są też gorsze jakościowo. Na ten fakt powinny zwrócić uwagę przede wszystkim osoby uprawiające maliny na szerszą skalę i oddające owoce do skupu. Artykuł ten poświęcony został najgroźniejszym i najczęstszym chorobom i szkodnikom. Z pewnością nie wyczerpuje on tematu, niemniej jednak mam nadzieję, że okaże się pomocny.

Jakie są odmiany malin?

Krzewy
Maliny już od wielu lat cieszą się w Polsce sporym powodzeniem. Decydując się na ich uprawę stajemy przed dylematem, jaki gatunek tych owoców posadzić. Sporo zależeć będzie tutaj od faktu, czy planujemy uprawę amatorską czy też towarową. Nie bez znaczenia jest też to, jaka pora dojrzewania owoców byłaby przez nas pożądana. Poniżej krótka charakterystyka tych bardziej, i tych mniej popularnych w Polsce odmian maliny czerwonej.

Jak pielęgnować maliny?

Krzewy
Mniejsze lub większe plantacje malin to dość częsty element polskiego krajobrazu. Roślina ta uprawiana jest w Europie już od średniowiecza i pomimo upływu lat, nadal nie maleje jej popularność. Jeśli i my planujemy zajęcie się uprawą malin, bądź już to zrobiliśmy, plantację taką musimy odpowiednio pielęgnować. Nieodpowiednio przycinane czy całkowicie niezadbane krzewy owocują o wiele słabiej. Poświęcając czas na pielęgnację plantacji zyskamy większą szansę na obfite zbiory.

Jak zrobić sałatkę z kurczakiem i selerem?

Sałatki
Nie wyobrażasz sobie żadnego przyjęcia bez sałatki? Nic dziwnego, to typowo polskie danie imprezowe. Moja dzisiejsza propozycja to sałatka z kurczakiem, selerem naciowym i ananasem. Ta smaczna przekąska na pewno posmakuje twoim gościom. Przepis jest banalnie prosty, nie musisz się więc obawiać, że przygotowanie tej sałatki zajmie ci dużo czasu.

Jak zrobić zajączka z rolki po papierze toaletowym?

Wielkanoc z Dziećmi
“Wielkanocny zajączek pod krzaczkiem małym przysiadł. Może cukrowe jajeczka zostawi dla nas dzisiaj” - recytują przedszkolaki. Wszystko byłoby dobrze, tylko gdzie ten zajączek się zapodział? Nie możecie go znaleźć? Nie wyrzucajcie rolki po papierze toaletowym, dokupcie kilka elementów, poświęćcie trochę czasu i razem wyczarujcie własnego bajkowego zajączka. Twojemu przedszkolakowi takie urocze kolorowe zwierzątko z puszystym ogonkiem na pewno się spodoba!

Jak zrobić kurczaczka z rolki po papierze toaletowym?

Wielkanoc z Dziećmi
Nie wiem jak wy, ale ja jako dziecko nie wyobrażałam sobie Wielkanocy bez uroczych kurczątek. Oczywiście półki sklepowe już na długo przed świętami uginają się od gotowych puszystych pisklątek. Jest ich tam do wyboru - do koloru (no, może z tym ostatnim przesadziłam, bo pewnie większość jest żółciutka). Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by wraz z dzieckiem zrobić jedynego w swoim rodzaju kurczaczka z rolki po papierze toaletowym. To prostsze nam się może wydawać.

Jak zrobić baranka z rolki po papierze toaletowym?

Wielkanoc z Dziećmi
Baranek to obowiązkowy element wielkanocnych dekoracji. Oczywiście można kupić gotowe figurki - jest ich w sklepach pod dostatkiem. Wiadomo, że tak jest najprościej, ale jeśli masz dziecko, gorąco polecam zrobienie baranka razem z nim. Twojej latorośli sprawi to sporo frajdy, a i ty będziesz mieć przy tym trochę zabawy. Aby wykonać baranka ze zdjęcia obok, wystarczy tylko rolka po papierze toaletowym i kilka innych drobnych elementów.

Jak zrobić pisanki - ananasy?

Pisanki
Marzysz o zrobieniu oryginalnych pisanek? Na pewno nie widziałeś jeszcze takich, które wyglądają jak ananasy! Uważasz, że roślina ta zupełnie nie kojarzy się z wiosną i z Wielkanocą? Masz zupełną rację, ale czy wszystkie dekoracje muszą być zrobione całkowicie zgodnie z utartym schematem? Niekoniecznie. Jeśli chcesz, by na twoim wielkanocnym stole znajdowały się właśnie takie jajeczne ananasy, zapoznaj się z instrukcją zamieszczoną poniżej.