Co zrobić ze spadkiem

Co zrobić ze spadkiem?

Spadki i darowizny
Wraz z momentem śmierci spadkodawcy, dla spadkobiercy otwiera się droga, która prowadzi do spadku. Spadek jako przedmiot dziedziczenia stanowi pewną całość, na którą mogą się składać nie tylko aktywa, ale również i długi spadkowe. Sytuacja ta dotyczy zarówno spadku dziedziczonego ustawowo (czyli według zasad przewidzianych w przepisach kodeksu cywilnego) jak i poprzez testament zależnie od woli spadkodawcy. Co w takiej sytuacji może zrobić potencjalny spadkobierca? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na najważniejsze zagadnienia dotyczące spadków.
timeshare umowa

Co to jest timeshare?

Prawo Cywilne
Timeshare to instytucja stosunkowo nowa w Polskim prawie, gdyż ustawa regulująca jej stosowanie pochodzi z roku 2011. Timeshare przywędrował do nas z USA (gdzie znajduje się obecnie około 41% światowych ośrodków timeshare) i oznacza prawo do korzystania z nieruchomości w określonym czasie. Dzięki timeshare możemy spędzić wakacje w hotelu, apartamencie, czy domku letniskowym na który przy klasycznej umowie najmu nie byłoby nas stać. Na czym polega i jak powinna wygląda taka umowa oraz jak uchronić swoje prawa przed nieuczciwymi przedsiębiorcami?
bagaż w samolocie

Jak spakować się do USA?

Pakowanie
Czy myśl o pakowaniu się i dziewięciogodzinnym locie do USA napawa cię przerażeniem? Czy podróżowanie na takie odległości z małym dzieckiem wydaje się karkołomnym wyczynem? Jeżeli na choć jedno pytanie odpowiedzieliście twierdząco, mamy dla was kilka rad, które umilą i co najważniejsze uproszczą życie podróżującym.
Ziemia Święta

Jak się zachować w Izraelu?

Ogólne porady
Podróż na Bliski wschód za pasem? Nie jesteś pewien, co cię czeka w Świętej Ziemi trzech największych religii świata? Jeżeli tak koniecznie zajrzyj niżej, a dowiesz się praktycznych rzeczy, które umilą, ułatwią i co najważniejsze uprzyjemnią poruszanie się po Izraelu. Ten poradnik turysty przyda się każdemu, kto w najbliższym czasie wybiera się do Ziemi Świętej.
rozwód

Zmiana nazwiska po rozwodzie - jak i kiedy?

Rozwód i Kwestie Prawne
Dla wielu kobiet powrót do nazwiska sprzed zawarcia związku małżeństwa stanowi symboliczne zerwanie wszelkiego związku z poprzednim życiem. Warto wiedzieć że przysługuje nam takie prawo jednak trzeba pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Jakich? Temu właśnie poświęcony jest poniższy artykuł.
kugel ziemniaczany

Jak zrobić kugel ziemniaczany?

Koszerne jedzenie
To potrawa znana w kulturze żydowskiej od wieków. Jest to danie przywiezione do Izraela przez Żydów aszkenazyjskich z terenów Polski, Ukrainy i Rosji. Bardzo proste i tanie gdyż stanowiło odpowiedź mało zamożnej ludności żydowskiej dawnych połaci Rzeczpospolitej na ich sytuację gospodarczą. Do dnia dzisiejszego kugel jest hitem każdego szabatu na całym świecie. Podaje się go w sobotnie popołudnie razem z czulentem, sałatką izraelską oraz oczywiście chałą. Oto przepis na blachę 33x23x5 cm.
gefilte fisz

Jak zrobić gefilte fisz?

Koszerne jedzenie
Nie mniej ważna niż rosół, czulent czy kugel reprezentantka szabatowej kuchni żydowskiej. Podawana jest najczęściej jako część głównego dania w sobotnie popołudnie. Jest to potrawa pochodząca z terenów Rzeczpospolitej z kręgu kultury jidysz, stąd również nazwa dania zaczerpnięta wprost z tego języka. Poniższy przepis jest jedną z wersji tego dania, kształt gefilte fisz jest zależy od upodobań. Gotowe kulki rybne będą gotowane w wywarze warzywnym co doda im smaku i zredukuje rybny zapach.