zakupy w supermarkecie

Jak zaoszczędzić pieniądze podczas zakupów w supermarkecie?

Zakupy i Oszczędność
Pomyśl o supermarketach jako o gigantycznych maszynach do sprzedawania. Produkty w dużych marketach są zawsze tak ułożone, by przyciągnąć nasza uwagę. Krążenie miedzy zastawionymi regałami sprawi, że dostrzeżesz i kupisz wiele produktów, które nie są ci potrzebne, ale kuszą ładnym opakowaniem lub niesamowitym zapachem. Im więcej czasu spędzisz w markecie tym więcej wydasz pieniędzy. Wiedzą o tym ludzie, którzy odpowiadają za ustawienie regałów i produktów w marketach. Jeżeli chcesz się uniknąć niepotrzebnych wydatków, przeczytaj poniższe wskazówki, a dowiesz się jak zaoszczędzić podczas zakupów w supermarkecie.
refluks żołądka

Jak leczyć refluks żołądka?

Choroby Układu Pokarmowego
Refluks żołądkowy, potocznie nazywany zgagą, objawia się uczuciem palenia i pieczenia w żołądku, klatce piersiowej i przełyku. Czasem ma on miejsce, gdy powstający w żołądku kwas solny cofa się w stronę przełyku, powodując podrażnienie tkanki, która go wyściela.
Refluks żołądka często powiązany jest z otyłością, ciążą, przejedzeniem, zbyt szybkim położeniem się lub wstaniem po posiłku, a także z paleniem papierosów. Może być również wywołany kwasami znajdującymi się w pożywieniu i napojach (np. pomidorach, soku pomarańczowym,coli, alkoholach). Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się jak zapobiegać refluksowi żołądka i leczyć jego objawy.
astma

Jak żyć z astmą?

Astma
Życie z astmą może być nie lada wyzwaniem, ale jeśli przykłada się należytą uwagę do szczegółów, można zapewnić sobie (lub swojemu dziecku) normalne, aktywne i zdrowe życie. Podstawową rzeczą jest pozytywne podejście do problemu astmy i odpowiedni styl życia, umożliwiający kontrolę ataków i ograniczenie ich wpływu na codzienne obowiązki. Na profilaktykę astmy muszą składać się przede wszystkim: zmiana otoczenia do minimum ograniczająca napady astmy, leki zapobiegające tym napadom i procedury związane z postępowaniem na wypadek ataków duszności. Dokładnie omów wszystkie te elementy z lekarzem pulmonologiem. Oto kilka dodatkowych wskazówek, które powiedzą ci jak żyć z astmą.
las

Jak przetrwać w lesie?

Backpacking
Czy kiedykolwiek będąc na pieszej wycieczce po lesie i podziwiając dzikie kwiaty lub wpatrując się w czubki drzew, nagle zdałeś sobie sprawę, że nie wiesz gdzie jesteś i jesteś zupełnie sam? Co mogłoby się stać jeśli nie potrafiłbyś odnaleźć drogi powrotnej? Zabłądzenie w lesie może być przykrym doświadczeniem, dlatego ważne jest, żeby mieć przynajmniej podstawową wiedzę i zachować zdrowy rozsądek gdy znajdziemy się w takiej sytuacji. Trzeba pamiętać, że wszystko czego potrzebujemy, aby dać sobie radę i przetrwać przez kilka dni to schronienie, ciepło, woda, jedzenie i dużo cierpliwości.
ból brzucha

Jak złagodzić ból brzucha?

Choroby Układu Pokarmowego

Bóle brzucha mogą być bardzo niekomfortowe i męczące, zwłaszcza dla dzieci. Nie ma nic gorszego od nasilającego się bólu żołądka, którego nie możesz się pozbyć. Znajdziesz tutaj kilka sposobów, jak w naturalny sposób pozbyć się lub w dużym stopniu złagodzić bóle brzucha. Niektóre z tych trików zostały mi polecone przez przyjaciół i znajomych, którzy potwierdzają ich skuteczność.

alergia

Jak przystosować dom by był przyjazny dla alergika?

Alergie
Rzadko zdarza się, żeby ludzie byli uczuleni na materiały, które niejako „tworzą” dom, tj. farby, drewno, plastik, stal i inne. Za to wiele osób ma uczulenia na mikroskopijnej wielkości organizmy i związki, które gromadzą się w różnych miejscach w domu. Najczęściej bywamy uczuleni na kurz, pyły, grzyby, pleśń i sierść zwierząt. Przeczytaj poniższe porady, aby wiedzieć jak chronić się przed alergenami.
tortilla

Jak zrobić tortillę?

Kuchnia hiszpańska
Tortilla jest rodzajem okrągłego, płaskiego placka zrobionego z mąki kukurydzianej lub pszennej. Stosuje się ją jako bazę do różnych potraw lub jako pieczywo. Tortilla jest bardzo łatwa w przygotowaniu. Mimo wszystko, ludzie zawsze patrzą na mnie ze zdziwieniem, gdy mówię im, że sama przygotowuję tortillę. Tak jakbym miała wytatuowane na czole słowo „masochistka”. Ale taka jest prawda. Dużo szybsze i łatwiejsze jest przygotowanie tortilli w domu, niż udanie się po nią specjalnie do sklepu. Jeśli rozważysz to dobrze i porównasz ze sobą te dwie sytuacje, zobaczysz, że będziesz chciała jednak przyrządzić własną tortillę. Oto jeden z najlepszych przepisów na udana tortillę.
wspólny taniec

Jak tańczyć na dyskotece?

Taniec
Dyskoteka. Miejsce, w którym możesz spotkać mnóstwo pięknych dziewczyn. Idealna okazja, aby zaimponować tej, która Ci się podoba. Wystarczy podejść i poprosić do tańca. Niestety, nie dla wszystkich jest to takie łatwe. Przeczytaj, w jaki sposób możesz poprosić dziewczynę do tańca, a na pewno Ci nie odmówi!
pomiar ciśnienia

Jak zapobiegać nadciśnieniu?

Nadciśnienie Tętnicze
Wysokie ciśnienie krwi, zwane również nadciśnieniem, jest poważnym problemem zdrowotnym. Bez względu na wiek, czy stan fizyczny są jednak pewne rzeczy, które możemy zrobić, by uniknąć wysokiego ciśnienia. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci obniżyć ciśnienie krwi.
alergia

Jak leczyć alergię?

Alergie
Istnieje wiele leków wydawanych bez recepty, które pomagają w leczeniu objawów alergii. Niektóre z nich były ogólnie dostępne już od wielu lat, należą do nich leki obkurczające błonę śluzową oraz leki przeciwhistaminowe. Inne dopiero niedawno stały się dostępne bez recepty. Przeczytaj poniższe wskazówki i wybierz odpowiedni lek dla siebie.