Domowe sposoby radzenia sobie z artretyzmem rąk

Artretyzm
Artretyzm rąk to najczęściej występująca forma artretyzmu. Pojawia się na skutek uszkodzenia chrząstki podtrzymującej strukturę kości. Rąk używamy w większości wykonywanych codziennie czynności, dlatego schorzenie to może stanowić źródło dyskomfortu i skrępowania. Wśród objawów artretyzmu rąk można wymienić: opuchnięte palce, zapalenie stawów, zesztywnienie i ból rąk. Postęp medycyny pozwolił wypracować wiele metod umożliwiających kontrolowanie objawów artretyzmu rąk. Oprócz środków farmakologicznych warto spróbować prostych, ale jednocześnie bardzo skutecznych naturalnych metod, które mogą poprawić stan twoich palców i rąk. Poniżej znajduje się 10 najpopularniejszych, domowych sposobów radzenia sobie z artretyzmem rąk. Nie zapomnij jednak skonsultować się z lekarzem w celu postawienia właściwej diagnozy oraz podjęcia leczenia.

5 samolubnych zachowań, które mogą zniszczyć twoje małżeństwo

Kryzysy Małżeńskie
Wśród par poszukujących u specjalisty pomocy z problemami w swoim związku można zauważyć pewną tendencję. Obydwoje partnerzy mają zazwyczaj jak najlepsze intencje. Obydwoje chcą ratować związek i sprawić, by działo się w nim jak najlepiej. Najczęściej jednak pary muszą szukać pomocy u specjalisty, ponieważ wpadły w pułapkę pięciu samolubnych zachowań, które uniemożliwiają im wzajemną komunikację i zrozumienie. Samolubne zachowanie może w negatywny sposób wpłynąć na twoje małżeństwo. Możliwe, że w twoim związku dochodzi aktualnie do pięciu najbardziej typowych i destrukcyjnych, samolubnych zachowań, a ty nie masz o tym zielonego pojęcia. Poznaj je oraz sposoby jak ich unikać.

7 oznak, że jesteś w jednostronnym związku

Kryzysy Małżeńskie
Jeśli twój związek jest dla ciebie źródłem bardziej niepokoju niż przyjemności, być może nadszedł czas, aby uświadomić sobie, że związek ten nosi znamiona jednostronności. Jeśli poniższe oznaki wydadzą ci się znajome, zapewne nadszedł już czas, aby zamiast starać się żeby wszystko się ułożyło, powinnaś poszukać kogoś, kto odwzajemni twoją miłość.

10 oznak, że jesteś we właściwym związku

Znalezienie Tego Jedynego
Kryzys może pojawić się niespodziewanie i potrafi zachwiać nawet najmocniejszym związkiem. Bez względu na to jak bardzo zadurzona jesteś w swojej drugiej połówce, w twojej głowie mogą pojawić się wątpliwości przysłaniając twoją wizję związku idealnego. Jak więc ocenić, że znajdujesz się we właściwym związku? Oto kilka sposobów, aby się o tym przekonać:

6 subtelnych objawów raka piersi, których nie wolno ci ignorować

Rak Piersi
Każdego roku u tysięcy kobiet diagnozuje się raka piersi. W przypadku kobiet wyższą śmiertelność ma jedynie rak płuc. Nowotwór piersi może być śmiertelny, ale jest kilka sygnałów ostrzegawczych, które można zaobserwować odpowiednio wcześniej. Znajomość czynników ryzyka i objawów raka piersi może znacznie zwiększyć twoje szanse na wczesne wykrycie choroby. Najczęściej kobiety dowiadują się o raku odkrywając guza w piersi, ale istnieje kilka innych (opisanych poniżej) objawów, na które należy się wyczulić. Jeśli stwierdzisz u siebie któryś z nich, natychmiast skonsultuj się z lekarzem.

5 prostych zasad jak się odstresować

Radzenie Sobie Ze Stresem
Zdecydowanie zbyt często czujemy, że tracimy kontrolę nad swoim życiem. Sporo czasu spędzamy w biegu, w momentach stresu czujemy się wykończeni i tracimy cierpliwość do otaczających nas ludzi. Stres sprawia, że życie zaczyna nas przytłaczać. Ponieważ nie zanosi się, aby tempo życia zwolniło, musimy nauczyć się jak redukować stres i eliminować czynniki stresujące z naszego życia. W tym celu staraj się stosować do następujących pięciu zaleceń:

12 superpokarmów, które pozwolą ci być zdrowszym

Inne zdrowe przepisy
Eksperci w dziedzinie zdrowia co roku ogłaszają listę 10-12 superpokarmów, które wszyscy powinni spożywać. Lista ta za każdym razem nieco różni się od poprzedniej, ale zawsze znajdują się na niej warzywa, owoce i zboża. Oto wybór 12 pokarmów, które każdy powinien spożywać wraz z uzasadnieniem, dlaczego mają na nas korzystny wpływ.

5 największych kłamstw o miłości, w które uwierzyłeś

Znalezienie Tego Jedynego
Najbardziej przerażające kłamstwa to te, które wkradają się powoli do twojego codziennego życia za pośrednictwem mediów. Te małe kłamstewka są powtarzane w kółko, aż twój umysł w nie uwierzy. Oto pięć takich kłamstw dotyczących miłości, w które prawdopodobnie uwierzyłeś.

10 zabójczych pokarmów, które prawdopodobnie masz w swojej kuchni

Odżywianie
Ludzie to jedne z nielicznych istot na tej planecie, które ignorują swój elementarny instynkt przetrwania. Wyskakujemy ze sprawnego samolotu (coś, co sprawia, że włos się jeży na głowie u lotników-weteranów), na własne życzenie ocieramy się o śmierć poddając nasze ciała działaniom sprzecznym z rozumem: organizujemy ultra maratony na pustyni, przebywamy pod wpływem mikro grawitacji i ustanawiamy rekord świata we wstrzymywaniu oddechu pod wodą. Jakkolwiek sprzeczne by się to wydawało, dzięki sprawdzaniu tych granic czujemy bardziej swoje człowieczeństwo oraz zestrojenie z przyrodą i własnym potencjałem – zwłaszcza, jeśli chodzi o szybowanie w przestworzach, skakanie 2,5 metra wzwyż i jedzenie najbardziej dziwacznych, a nawet niebezpiecznych pokarmów. Jakie produkty spożywcze są najbardziej śmiercionośne? Nieprzypadkowo trujące i szkodliwe? Próbując ich zastanawiasz się, czy z twoim zdrowiem psychicznym wszystko w porządku.

Kiedy pójść do lekarza z trądzikiem?

Trądzik
Z łagodnymi przypadkami trądziku można z powodzeniem radzić sobie przy pomocy leków dostępnych bez recepty. Czasem jednak lepiej skonsultować się z lekarzem, który przepisze silniejsze medykamenty leczące tą przypadłość. Skąd wiemy, kiedy nadszedł czas na wizytę u dermatologa?