Jak wyprostować włosy przy pomocy mleka?

Pielęgnacja włosów

Procesy chemiczne, którym poddawane są włosy podczas prostowania, mogą uszkadzać nie tylko kosmyki, ale także skórę głowy. Ratunkiem dla suchych i trudnych do ułożenia włosów może być mleko. Dzięki proteinom staną się mocniejsze, bardziej wygładzone i lśniące oraz mniej podatne na złamania i rozdwajanie.

7 trików na zrzucenie wagi w każdym wieku

Odchudzanie
Niestety, wraz z wiekiem wszystkie siły zła obracają się przeciwko nam i powodują, że odchudzanie staje się coraz trudniejsze. Nasze mięśnie i stawy odmawiają posłuszeństwa. Stają się sztywne oraz bolesne, a co za tym idzie wykonywanie ćwiczeń zaczyna sprawiać nam kłopot. A to dopiero początek. Nasz metabolizm także nas nie oszczędza, stając się bardziej leniwy i powolny. Średnio co 10 lat spalamy o 1-2% mniej kalorii, a w zamian za to zaczynamy tracić masę mięśniową i odkładać tłuszcz. Jeśli nie będziemy bardziej ostrożni, to efekt błędnego koła będzie jeden: im więcej lat, tym większa waga.

Siedem oznak, które zauważysz po odstawieniu cukru

Odżywianie

Polacy zjadają coraz więcej cukru. Statystyki dają wiele do myślenia. Z najnowszych wyliczeń wynika, że rocznie ilość ta odpowiada czterdziestu kilogramom, a dziennie sięga dwudziestu pięciu łyżeczek cukru, czyli mniej więcej piętnaście razy więcej niż przewiduje norma. "Biała śmierć" - jak często określany jest cukier - kryje się nie tylko w ciastkach, cukierkach czy gazowanych napojach, ale także w produktach, w których na pierwszy rzut oka nie spodziewalibyśmy się jego obecności, m.in. chlebie, ketchupie czy jogurtach. Jak zareaguje organizm, gdy dostarczymy mu znacznie mniejsze ilości cukru? Sprawdźmy.

 

9 nasion, które powinieneś wprowadzić do swojej diety

Odżywianie
Jeśli chcesz zdrowo się odżywiać i dostarczać swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników, urozmaić swoją dietę w nasiona. Przedstawiamy listę 9 nasion które koniecznie musisz włączyć do swojej diety.

7 przypraw i ziół pomocnych w walce z rakiem

Leczenie Raka
Przyprawy i zioła już od dawien dawna używane są do celów medycznych, takich jak niestrawność lub leczeniem innych problemów związanych z układem pokarmowym. Jednakże naukowcy nie są do końca pewni co do bezpośrednich, pozytywnych właściwości ziół i przypraw w odniesieniu do walki lub ochrony przed rakiem, i jego skutkami ubocznymi. Nie mniej jednak pośrednie korzyści w omawianym aspekcie są bardziej zauważalne. Przyprawy i zioła posiadają swój unikalny aromat, który waha się między silnym, a łagodnym przez co już niewielka zmiana w ich ilości, jest w stanie stworzyć odrębny smak. W walce z rakiem jest to o tyle ważny aspekt, że skutkiem ubocznym nowotworu może być utrata apetytu oraz zmiana postrzegania smaków, co z kolei prowadzi do spadku wagi. W tym przypadku przyprawy i zioła dodawane do potraw, mogą pomóc w stymulacji kubków smakowych oraz poprawić apetyt.

9 rzeczy które świeżo upieczony tata musi wiedzieć o świeżo upieczonej mamie

Życie Rodzinne
Kiedy opuszczaliśmy szpital z naszym maluchem, tak jak większość nowych rodziców, zaczęliśmy rozglądać się za instrukcją obsługi dziecka. Niestety nigdzie takowej nie było. Podczas kiedy instrukcja obsługi niemowlaka była oczywistą potrzebą, to pewnie nie przeszło ci przez głowę, że przydałaby się także instrukcja do twojej żony. Nie martw się, jestem tu żeby Ci pomóc. Naszą pierwszą lekcją będzie 10 rzeczy, które świeżo upieczony tata musi wiedzieć o świeżo upieczonej mamie. Z pewnością niektóre z przedstawionych tu rzeczy wydają się do bólu oczywiste, jednak podczas opieki nad noworodkiem część naszego mózgu przestaje pracować, więc nie zaszkodziłoby, jeśli wszyscy świeżo upieczeni tatusiowie wydrukowaliby sobie te listę i czytali w odstępach co najmniej 5 minutowych.

15 wartościowych i niskokalorycznych produktów

Diety
Wydaje się, że dowiadujemy się o zdrowotnych właściwościach różnych składników odżywczych prawie każdego dnia. Potrzebujemy więcej antyoksydantów, żelaza, magnezu, jednak nie jesteśmy w stanie zjadać więcej niż do tej pory. Mimo że liczenie kalorii po to, aby schudnąć stało się przestarzałym sposobem, to dalej mamy świadomość, że zjedzenie zbyt dużej ich ilości też nie wchodzi w grę. Tak więc ważną rzeczą stało się, dostarczenie sobie jak największej ilości składników odżywczych, nie zwiększając jednocześnie zjadanych kalorii. Innymi słowy musimy jeść produkty z jak największą ilością witamin i prawie zerową zawartością kalorii.

7 błędów kosmetycznych, które popełniasz pod prysznicem

Codzienna higiena
Pierwsze prawdziwe prysznice zostały wynalezione przez starożytnych Greków. Były one dostępne dla elit oraz zwykłych ludzi. Od momentu wymyślenia idei na branie kąpieli wiele się zmieniło. Z każdym genialnym pomysłem wiąże się seria dopisanych do niego zasad i w tym przypadku nie było inaczej. Jednak podstawowe prysznicowe zasady, do których się stosujesz mogą okazać się zamierzchłą historią. Tak więc poniżej znajdziesz kilka błędów, które najprawdopodobniej popełniasz w czasie kąpieli.

11 produktów powodujących wzdęcia

Odżywianie
Tak jak dużo produktów jest w stanie zmniejszyć uczucie wzdęcia, tak kilka innych potrafi doprowadzić do jego powstania. Każdy z nich działa jednak w inny sposób. Niektóre zwiększają objętość gazów w brzuchu powodując, że wygląda on na rozdęty. Mimo, że efekt ten jest tylko chwilowy, to i tak powoduje on uczucie dyskomfortu i sprawia, że twoje spodnie wydają się trochę za ciasne. Z kolei inne produkty ze względu na swój skład powodują, że uczucie wzdęcia nie znika tak szybko. Spowodowane jest to odkładaniem się tłuszczu w jamie brzusznej.

Jakie są najlepsze owoce na płaski brzuch?

Odżywianie
Niektóre owoce odgrywają ważniejszą role w pozbyciu się tłuszczu z brzucha od innych. Wszystkie jednak zawierają antyoksydanty, które chronią nas przed wieloma chorobami oraz pomagają zwalczać stany zapalne. Wymienione poniżej owoce są jednymi z najlepszych, jeśli chodzi o walkę z nagromadzonym w okolicy brzucha tłuszczem.