płacz

7 zaskakujących zalet płaczu

Rozwój Osobisty
Dla tych, którzy sądzą, iż płacz jest oznaką słabości, trudna do przyjęcia może być informacja, że ma on również dobroczynne właściwości. Wpływa korzystnie nie tylko na nasze ciało, ale również na umysł. Oto 7 najbardziej interesujących i znaczących powodów, dla których nie powinniśmy walczyć ze łzami, gdy ogarnia nas smutek.
Tusz do rzęs

10 rzeczy, których nie wiedziałaś o tuszu do rzęs

Makijaż oczu
Większość kobiet nie może żyć bez swojego tuszu do rzęs. Być może sądzisz, że jest to względnie nowy wynalazek, ale pochodzi on z około 4000 p.n.e., kiedy to zarówno kobiety, jak i mężczyźni stosowali maskarę do upiększania rzęs w starożytnym Egipcie. Tak więc, czego jeszcze nie wiesz o tuszu do rzęs? Przeczytaj i dowiedz się:
Zespół nagłej śmierci łóżeczkowej

Zespół nagłej śmierci łóżeczkowej - jak mu zapobiec?

Sen noworodka
Nieznane przyczyny czynią częściowo zespół nagłej śmierci niemowląt (SIDS) tak przerażającym. SIDS jest najczęstszą przyczyną śmierci niemowląt pomiędzy pierwszym miesiącem a pierwszym rokiem życia. W Polsce rocznie umiera z jego powodu około 180 dzieci. Mimo lat badań nad jego przyczynami, pozostają one wciąż zagadką. Ryzyko SIDS można jednak znacznie zmniejszyć. Przede wszystkim, niemowlęta poniżej pierwszego roku życia powinny spać na plecach – nigdy nie na brzuchu czy na boku.
Produkty pomocne przy zajściu w ciążę

7 produktów spożywczych, które pomogą ci zajść w ciążę

Planowanie ciąży
Wiemy o tym, że istnieje wiele zasad, co powinnaś, a czego nie powinnaś jeść w ciąży. Co jednak w takiej sytuacji, kiedy starasz się o dziecko? Czy istnieją produkty spożywcze, które wspomagają zajście w ciążę? Oczywiście. Bez znaczenia, czy dopiero starasz się o powiększenie swojej rodziny, czy też usiłujesz zajść w ciążę już od dłuższego czasu, zapoznaj się z produktami, które mogą zwiększyć twoją płodność. I jednym którego powinnaś unikać.
Wino właściwości zdrowotne

10 zaskakujących korzyści zdrowotnych płynących z picia wina

Podawanie wina
Czy jesteś na to gotowa? Wino jest zdrowe! Tak! Jakże często otwieramy butelkę wina po ciężkim dniu pracy, mając pewne wyrzuty sumienia. Po pierwszym łyku jakiś głos z tyłu głowy mówi nam, żeby przestać, choć czujemy, że naprawdę jest to nam potrzebne. Myślisz: "To nie jest dla mnie dobre". Prawdą jednak jest, że picie wina może przynieść nam wiele zaskakujących i niezwykłych korzyści zdrowotnych. Kieliszek czerwonego, białego czy różowego wina jest doskonałym tonikiem, o ile zatrzymamy się na jednym kieliszku. Jest wspaniałe i nawet Jezus nie stronił od tego napoju! Zapoznajmy się więc z 10 zaskakującymi właściwościami zdrowotnymi wina.

10 produktów bogatych w odmładzające przeciwutleniacze

Warzywa
Gdy robimy się coraz starsi, nasza skóra zaczyna tracić swoją elastyczność i robi się coraz cieńsza. Nie możemy nic na to poradzić. Jedyne, co jesteśmy w stanie zrobić, to postarać się spowolnić ten proces poprzez swoje rozsądne wybory dietetyczne. Jednym z głównych czynników przedwczesnego starzenia się skóry są szkody, jakie powodują wolne rodniki. Natykamy się na nie każdego dnia; są w zanieczyszczeniach, w tym co jemy, a nawet w promieniach słonecznych. Na szczęście jednak wiele produktów spożywczych, które możemy jeść, dostarcza nam przeciwutleniaczy (antyoksydantów), które zwalczają wolne rodniki i powstrzymują przed tworzeniem zmarszczek na naszej skórze. Oto 10 produktów bogatych w przeciwutleniacze mogące przeciwdziałać oznakom starzenia się.
Jak ograniczyć słodycze

5 sposobów na poskromienie ochoty na cukier

Słodkie przekąski
Kiedy mamy na coś ochotę, oznacza to, że nasz organizm mówi nam, że czegoś potrzebuje, jednak istnieje możliwość, że jego naturalna równowaga jest zaburzona. Wówczas organizm zaczyna mieć ochotę na to, czego nie potrzebuje. Ciągła ochota na coś słodkiego może być wynikiem takiej zaburzonej równowagi. Cukier zawiera proste węglowodany, które w krótkim czasie dostarczają nam energii i zadowolenia, jednak te odczucia są bardzo krótkotrwałe. Lubimy słodki smak od urodzenia i dla wielu ludzi pozostaje on do końca najbadziej ulubionym smakiem. Dzieje się tak dlatego, że cukier powoduje wydzielanie się "hormonu szczęścia", czyli serotoniny. Oto dlaczego możemy doświadczyć "słodkiej euforii". Jeżeli jesteś osobą, która często sięga po słodkie przekąski, zapoznaj się z poniższymi sposobami na powstrzymanie się od tej pokusy.
Rodzaje herbat

10 rodzajów herbaty - jakie możemy mieć z nich korzyści

Herbata
Nie ma nic bardziej relaksującego niż zakończenie ciężkiego dnia popijaniem filiżanki herbaty. Zarówno w tradycyjnej czarnej herbacie, jak również w ziołowej, kryje się wiele właściwości zdrowotnych. Jeśli twój umysł lub ciało potrzebują ukojenia, istnieje na to odpowiednia herbata. Tak więc, przeczytaj poniższy artykuł o różnych rodzajach herbat, a na pewno znajdziesz odpowiednią dla siebie.
Zdrowe śniadanie

10 korzyści płynących ze zdrowego śniadania

Zdrowe Odżywianie
Wszyscy wiemy, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, ale z jakichś powodów wielu z nas omija go po to, aby zyskać kilka minut snu. Istnieje mnóstwo korzyści płynących z jedzenia pożywnego śniadania. Nie warto zastępować go chwyconą w locie, nie zawsze zdrową przekąską. Oto 10 z nich.
Kakao zdrowie

10 fantastycznych właściwości zdrowotnych kakao

Przyprawy
Czekolada nie jest być może najzdrowszym pokarmem świata, jednak kakao jest jednym z najdłużej znanych superproduktów. Kakao zawiera wiele cennych składników, poczynając od przeciwutleniaczy do substancji zwiększających możliwości mózgu i całego organizmu. Kakao jest czymś więcej niż tylko napojem, który pije się przed snem, a więc przeczytaj niniejszy artykuł, aby dowiedzieć się o jego wielu fantastycznych właściwościach zdrowotnych.