bycie zbyt czystym

Czy bycie zbyt czystym może być niebezpieczne dla zdrowia?

Codzienna higiena
W dzisiejszych czasach ludzie używają szamponów, żeli pod prysznic, past do zębów i całej masy innych kosmetyków. Większość z nas nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, jakie substancje znajdują się w składzie tych kosmetyków. Jedną z nich jest triclosan. Substancja antybakteryjna, która znajduje się w niemal wszystkich kosmetykach i środkach czystości, a mało kto wie o jego istnieniu. Jak wskazują najnowsze badania, długotrwałe oddziaływanie triclosanu na organizm ludzi może powodować negatywne skutki. Nie chodzi tu o przesuszenie skóry, które również jest często powiązane z tą substancją, ale o znacznie poważniejsze konsekwencje, na przykład zwłóknienie wątroby czy choroby nowotworowe.
robienie selfie

Co oznacza nagminna potrzeba robienia selfie?

Leczenie Zaburzeń Psychicznych
W minionym dziesięcioleciu, jednym z najciekawszych zjawisk było selfie. Jeżeli masz ciągłą potrzebę robienia sobie autoportretów to koniecznie powinieneś wiedzieć skąd się to bierze. Jak alarmują naukowcy, istnieje wiele przesłanek wskazujących na to, że takie zachowanie może mieć podłoże psychologiczne. Jeżeli więc robisz po kilka selfie dziennie i umieszczasz je na  portalach społecznościowych, to może powinieneś zastanowić się skąd się to bierze? Aż 75% osób z takimi skłonnościami, ma problemy o podłożu psychicznym, w tym depresję i stany lękowe czy różnego rodzaju obsesje.
niezdrowe przekąski

5 przekąsek które mogą zrujnować twoją dietę

Utrzymanie Wagi
Wielu z nas było choć raz na diecie. Powody są różne, nadwaga, chęć zdrowszego stylu życia czy choroby. Bez względu na wszystko, zdarzają się nam chwile słabości, w których mamy ochotę sięgnąć po przekąskę, nie będącą na liście dozwolonych produktów. Przymykamy wówczas oko, a wyrzuty sumienia maskujemy tłumacząc sobie, że to tylko jednorazowy incydent, który na pewno nie będzie miał wpływu na dietę. Czy rzeczywiście tak jest? Przekonaj się czytając listę przekąsek, które mogą zrujnować twoją dietę. Omijaj je szerokim łukiem i zamień na zdrowe alternatywy, które nie są tak groźne.
brzydki zapach

Najczęstsze powody przez które pachniesz inaczej niż zwykle

Codzienna higiena
Nasz zapach jest poniekąd naszą wizytówką. Nikt z nas nie chce mieć brzydkiego zapachu, dlatego przestrzegamy higieny, używamy dezodorantów czy perfum. Czasami to jednak nie pomaga. Mimo dokładnej higieny i dużej ilości kosmetyków zapachowych, nie pachniemy zbyt przyjemnie. Dlaczego tak się dzieje? Powodów może być kilka. Poznaj je wszystkie i przekonaj się sam.
tętnice

5 sposobów, które pomogą ci chronić naczynia krwionośne

Cholesterol
Największym zagrożeniem dla naszych żył i tętnic jest tłuszcz i cholesterol, który osadzając się na ich ściankach, zmniejsza przepływ krwi. To z kolei powoduje niedokrwienie, różnego rodzaju choroby, może doprowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych czy zawałów. Źródłem problemu jest nieodpowiednie odżywianie. Jeżeli nie chcesz drastycznie zmieniać swoich nawyków, jednak zależy ci na zdrowiu, to proponujemy ci kilka prostych porad, które pomogą chronić twoje żyły i tętnice.
podrażniona skóra

Naturalne sposoby na podrażnioną skórę

Pielęgnacja skóry
Skóra jest naszym największym narządem. Często zdarzają się nam jednak  podrażnienia. Istnieje wiele sposobów na poradzenie sobie z tym problemem.  Najlepiej sprawdzają się jednak domowe metody, które są równie skuteczne jak te dostępne w aptekach czy drogeriach, a wykonać możesz je samodzielnie w domowym zaciszu. Przedstawiamy listę najskuteczniejszych, domowych sposobów na problemy ze skórą.
kolana

Koktajl wzmacniający kolana

Kości, Stawy i Mięśnie
Nasze kolana ją jednymi z najważniejszych elementów budowy ciała. Zapewniają nam właściwą postawę ciała, pozwalają stabilnie chodzić, skakać i utrzymywać każdą aktywność fizyczną. Bez sprawnych kolan nasze życie wyglądałoby zupełnie inaczej. Wszyscy zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że czas mija nieubłaganie, a my wraz z nim starzejemy się. Nasze kolana stają się bolesne i podatne na wiele urazów. Osłabieniu ulegają wiązadła i ścięgna, a także wraz z wiekiem spada  poziom maziówki, substancji będącej naturalnym “smarem” pomiędzy kościami.
kaszel

Tradycyjny sposób na choroby układu oddechowego

Astma
Wielu ludzi cierpi z powodu różnych chorób układu oddechowego. Astma, alergia, kaszel czy zapalenie płuc może być spowodowane przez infekcję, zakażenia czy palenie papierosów. Na szczęście już od wieków znane jest rozwiązanie wszystkich tych schorzeń. Nasi dziadkowie stosowali skuteczny środek zwalczający kaszel i leczący infekcje układu oddechowego. Chcesz poznać przepis? Oto on:
ochrona dzieci

Szkodliwe substancje, przed którymi powinniśmy chronić dzieci

Dziecko a Zdrowie
Ludzie są narażeni na działanie toksyn każdego dnia, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Zarówno my, jak i nasze dzieci, jesteśmy narażeni na ich oddziaływanie na nasz organizm. Maluchy zjadając przetwarzaną żywność, nosząc ubranka ze sztucznymi dodatkami, bawiąc się plastikowymi zabawkami są wystawione na bezpośrednie zagrożenia. Rodzice starają się chronić swoje pociechy, kupując coraz to nowsze środki ochronne, a jednocześnie zapominając, że nawet rzeczy codziennego użytku mogą stanowić źródło zagrożenia dla zdrowia. Dlatego przedstawiamy listę toksycznych przedmiotów i substancji, których należy unikać, dla zdrowia dzieci.
plastikowe butelki

Co oznaczają symbole na dnie butelek z wodą?

Medyczne Badania Naukowe
Tylko niewielka grupa ludzi wie, że kupując butelkę wody mineralnej, należy dokładnie sprawdzić jej dno. Czego tam szukać? Otóż znaki na dnie dokładnie informują nas, z jakiego rodzaju tworzywa sztucznego została wykonana butelka. Jeżeli znajdują się tam symbole HDP HDPE czy PP, to dla nas informacja, że woda jest bezpieczna, a z plastiku do napoju nie są uwalniane szkodliwe substancje. Pozostałe symbole oznaczają plastiki, które są potencjalnie niebezpieczne. Dlatego zawsze  wybieraj świadomie. Żeby dokładnie się przygotować, poznaj najczęstsze oznaczenia tworzyw sztucznych.