pierwszy dzień w pracy

Jak się zachowywać w nowej firmie?

Dobre Nawyki w Pracy
Pamiętasz jak jakiś czas temu byłeś nowym dzieckiem w szkole? Pamiętasz tą niepewność czy inne dzieci będą chciały z Tobą rozmawiać, czy Cię polubią? Przetrwałeś, prawda? Ogólnie wszystko okazało się bardzo w porządku i odnalazłeś się w nowym otoczeniu dość szybko. Teraz czeka Cię podobne doświadczenie. Zaczynasz nową pracę w miejscu, gdzie wszyscy już się ze sobą znają. Niby podobne doświadczenie, a jednak inne. Jak poradzić sobie w nowym środowisku?
wiatrak

Jak ochłodzić dom w lecie?

Wentylacja
W miarę jak temperatura rośnie, dom się nagrzewa i zaczynasz się zastanawiać jak sobie z tym poradzić. Jeśli masz klimatyzację, nie masz żadnego problemu. Ale co jeśli nie? Są i na to sposoby, dla jednych lepsze, dla innych gorsze, ale lepsze to niż nic. A zatem, przeczytaj nasze propozycje i wybierz ta najodpowiedniejszą dla siebie.
klimatyzacja w sypialni

Jak oszczędzać energię elektryczną latem?

Domy energooszczędne
Letnie upały mocno obciążają nasz budżet. Ciągłe korzystanie z wiatraków i wentylacji sprawia, że rachunki za prąd nie jednego przyprawiły o zawrót głowy. Okazuje się jednak, że możliwe jest zapewnienie chłodu w domu (lub biurze) przy jednoczesnej oszczędności energii. Oto kilka pomocnych rad, które pomogą ci przetrwać upał i nie zrujnować portfela.
płytki kuchenne

Jak kłaść płytki?

Remonty
Położenie płytek na ścianie może dodać ostatnich szlifów wykończeniowych danemu pomieszczeniu. Odpowiednio dobrane płytki potrafią naprawdę ozdobić niejedną kuchnię czy łazienkę. W sklepach mamy tak duży wybór płytek, że jest w czym wybierać. Każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Mimo iż położenie płytek wydaje się być trudną rzeczą do zrobienia, nie jest to nic trudnego.
namiot

Jak wybrać namiot?

Pola namiotowe
Namioty można kupić w każdym rozmiarze i kolorze. Ten najlepszy na świecie dla kogoś, niekoniecznie będzie najlepszy dla Ciebie. Nie daj się zwieść. Możesz oczywiście polegać na opinii znajomych, ale i tak ostateczna decyzja należy do Ciebie. Oto kilka rad, jak wybrać odpowiedni namiot idealny do naszych potrzeb.
wycieczka rowerowa

Jak zorganizować wycieczkę rowerową?

Podróż rowerem
Chcesz sobie zorganizować aktywne spędzanie wolnego czasu? Nie ma nic przyjemniejszego niż wycieczki rowerowe. Dzięki nim nie tylko poznasz okolicę i dalsze zakątki, ale mają one również zbawienny wpływ na Twoje zdrowie. Nie wiesz jak się zabrać za zorganizowanie wycieczki? Nie martw się. Poniżej znajdziesz przydatne wskazówki.
wymiana oleju w kosiarce

Jak wymienić olej w kosiarce?

Kosiarki
Jeżeli posiadasz własną kosiarkę ważne jest, by pamiętać o regularnych przeglądach jej stanu technicznego i prawidłowej konserwacji wykonywanej co pewien czas. Dla potrzymania odpowiedniej pracy silnika należy dość często wymieniać olej. Nie jest to skomplikowany proces, a jego przeprowadzenie trwa przeważnie kilka minut.
Do demonstracji użyłem kosiarki, której producent zaleca wymianę oleju po każdych 25-50 godzinach pracy. Ważne jest abyśmy zastosowali olej zalecany przez producenta, w przeciwnym wypadku możemy zatrzeć silnik. Wszelkie informacje o rodzaju oleju i częstotliwości jego wymiany znajdziesz w instrukcji obsługi kosiarki.
Jeżeli dopiero co kupiłeś kosiarkę, olej należy zmienić po pierwszych 5-8 godzinach użytkowania. Uwarunkowane jest to tym, że silnik jest w tak zwanej fazie dotarcia i należy pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń (opiłków metalu itp.), które mogły być pozostawione w nim podczas jego wytwarzania i montażu. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak bezpiecznie i sprawnie zmienić olej w swojej kosiarce.
osa

Co robić gdy użądli osa?

Ukąszenia Owadów
Jeśli wraz z rodziną lubicie spędzać dużo wolnego czasu na zewnątrz, koniecznie musisz nauczyć się jak radzić sobie z użądleniem przez osę. Osy są o wiele bardziej agresywne, niż pszczoły i mogą nas użądlić nawet kilka razy. Z tego powodu przed przystąpieniem do działania warto się jak najszybciej oddalić w bezpieczne miejsce.
nauka jazdy

Jak prowadzić samochód?

Nauka Jazdy
Jeżeli jesteś nowy w świecie kierowców lub po prostu chcesz odświeżyć swoją pamięć, to poniższe wskazówki są tym czego szukasz. Ten artykuł odnosi się do różnych aspektów jazdy i zawiera instrukcje podstawowych procedur prowadzenia samochodu. Baw się dobrze, patrz co robisz i przede wszystkim jedź bezpiecznie.
automatyczna skrzynia biegów

Jak prowadzić samochód z automatyczną skrzynią biegów?

Nauka Jazdy
Jazda samochodem z automatyczną skrzynią biegów jest nieco inna, niż samochodem z tradycyjna skrzynią. Dla początkującego kierowcy łatwiejszy w obsłudze jest samochód z automatyczną skrzynią, gdyż nie musi on uczyć się zmiany biegów i niekonieczna jest jej synchronizacja z używaniem sprzęgła. Koordynacja czasu naciskania sprzęgła z momentem zmiany biegów jest prawdopodobnie najbardziej uciążliwym zadaniem dla każdego początkującego kierowcy. Automatyczna skrzynia biegów robi wszystko sama, a kierowca może siedzieć komfortowo i skupić się jedynie na kierownicy. Jednakże kierowca, który przyzwyczaił się do manualnej skrzyni potrzebuje trochę czasu na oswojenie się ze skrzynią automatyczną. Poniżej znajdziesz wskazówki jak jeździć samochodem z automatyczną skrzynią biegów, by poczuć się luksusowo.