niemowlak

Jak pielęgnować pępek noworodka?

Pierwsze Dziecko
Dzieci są nieodzownym elementem każdej szczęśliwej rodziny. Jednak dbanie o swoja pociechę wymaga wiele wysiłku i wysokiego poziomu świadomości. Młodzi rodzice często nie mają pojęcia o tym, jak pielęgnować malutkie ciało noworodka. Podejmują oni wszelkie starania, by ich pociechy były wychowywane w higienicznych sposób. Jednak podstawy higieny mogą być niewystarczające dla noworodków. Musisz zrozumieć, że oprócz podstawowych środków ostrożności, takich jak sterylizacja butelki, używanie antybakteryjnego mydła i środków czyszczących, jest jeszcze wiele ważnych rzeczy, które należy zrobić. Pielęgnacja pępka to bardzo ważny aspekt opieki nad dzieckiem, który nie powinien być zaniedbywany. Pępek jest delikatną częścią ciała dziecka i zaraz po urodzeniu powinien być otoczony szczególną uwagą, aby upewnić się, że odpowiednio się goi. Pępek noworodka jest bardzo podatny na infekcje i inne komplikacje, takie jak wyciek krwi czy białego, nieprzyjemnie pachnącego płynu. Przeczytaj poniższe wskazówki, a dowiesz się jak dbać o pępek niemowlaka.
powrót z urlopu macierzyńskiego

Jak wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim?

Ciąża a praca
Niektóre młode matki nie mogą zostać w domu ze swoim dzieckiem na dłużej. Muszą one wrócić do pracy już po 3–4 miesiącach. Jednakże powinnaś starać się zostać w domu tak długo, jak to tylko możliwe. Nie ma lepszego rozwiązania, jak praca w domu, czy praca na pół etatu. Noworodki potrzebują bowiem wiele uwagi i troski, a nawet najlepsza opiekunka nie może dać dziecku tego, co ty. Jednak prędzej czy później będziesz zmuszona do powrotu do pracy. Nie można bowiem unikać jej zbyt długo, bez względu na to jak bardzo chcesz zostać ze swoim dzieckiem. W końcu zarówno matka, jak i dziecko będą musieli nauczyć się żyć bez siebie przez 8–10 godzin dziennie. Oto kilka wskazówek, jak przygotować siebie i dziecko do powrotu do pracy, aby było to łatwiejsze dla was obojga.
stanik do karmienia

Jak wybrać stanik do karmienia?

Odzież ciążowa
Piersi zaczynają rosnąć mniej więcej w pierwszym trymestrze ciąży. Wiele ciężarnych musi więc zainwestować w staniki większe, co sprawia im nie lada radość. Warto jednak już w czasie ciąży pomyśleć o zaopatrzeniu się w biustonosze do karmienia. Będziesz ich potem z pewnością potrzebować.
krwotok z nosa

Jak powstrzymać krwotok z nosa?

Krwotoki i Krwawienia
To może być straszny widok, gdy bez powodu zaczynasz krwawić z nosa. Krwawienie z nosa jest częstym zjawiskiem zarówno u dzieci, jak i osób dorosłych. Istnieje kilka powodów, dla których twój nos zaczyna krwawić. Należą do nich zakażenia błony śluzowej nosa lub uszkodzenie nabłonka. Również nagłe uderzenie w nos może wywołać krwawienie. Krwawienie z nosa może być również spowodowane przez skrajne zimno lub suchość. Zbyt mocne wydmuchiwanie nosa podczas kataru również może być przyczyną krwawienia ze względu na uszkodzenie niektórych naczyń włosowatych. Krwawienie z nosa można jednak łatwo zatamować. Poniżej znajdziesz na to kilka sposobów.
wczasy z dziećmi

Jak się spakować na wczasy z dziećmi?

Podróżowanie z Dzieckiem
Czy tego lata wybierasz się w podróż z dziećmi? Nieważne czy jedziecie na wakacje czy w odwiedziny do swojej rodziny, planujecie podróż samochodem, czy samolotem, poniżej znajdziesz kilka wskazówek, dzięki którym będziesz mieć pewność, że dobrze się spakowaliście i o niczym nie zapomnieliście.
dżem z gruszek

Jak zrobić dżem z gruszek?

Przetwory
Gruszki, gruszeczki.... Ich orzeźwiający i słodki smak sprawia, że te owoce niemal rozpływają się w ustach. Są bardzo soczyste oraz zdrowe. Owoce gruszki są bogate w witaminy, minerały i błonnik. Poza tym, zawierają antyoksydanty, które chronią nas przed wolnymi rodnikami. Niestety przez cały rok ciężko nam mieć dostęp do świeżych gruszek. Dlatego warto pomyśleć o zamknięciu ich w słoikach w formie dżemu. Jak to zrobić?
plama z kawy

Jak usunąć plamy z kawy?

Usuwanie plam
Jeśli jesteś wielbicielką kawy, z pewnością nieraz zdarzyło się, że rozlałaś ją na swój ulubiony obrus lub strój. Plamy z kawy są trudne do usunięcia i jeśli pozwolimy im wyschnąć, będzie to prawie niemożliwe. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak usunąć świeże plamy z kawy, zanim zostaną na twoich tkaninach na stałe.
ból gardła

Jak złagodzić ból gardła?

Przeziębienia i Grypa

Przed rozpoczęciem leczenia bólu gardła, zadaj sobie kilka prostych pytań:

  • Czy ból jest bardzo intensywny?
  • Czy ból trwa już dłuższy czas?
  • Czy istnieją trudności w przełykaniu?
  • Masz trudności z oddychaniem?
  • Pojawiła się wysoka gorączka?
  • Czy na szyi wyczuwasz jakiś guzek?
  • Czy odczuwasz ból stawów?

Jeśli odpowiedziałeś „tak” na którekolwiek z pytań, powinieneś skontaktować się z lekarzem, który podejmie odpowiednie kroki leczenia. Jeśli wszystkie odpowiedzi brzmiały „nie”, wypróbuj jedną z poniższych metod, aby zwalczyć ból gardła domowymi sposobami.

pleśń

Jak usunąć pleśń?

Sprzątanie łazienki
Eliminacja pleśni i zapobieganie jej nawrotom to ciągłe wyzwanie. Obecność wilgoci w kuchni, łazience, na poddaszu czy w piwnicy jest idealnym środowiskiem do rozwijania się pleśni. Jeśli nic nie zrobimy z szerzącą się w naszym domu pleśnią, może się ona rozrosnąć do dużych rozmiarów i mieć szkodliwy wpływ na nasze zdrowie, powodując alergie, problemy z układem oddechowym i inne groźniejsze dolegliwości. Poniżej znajdziecie wskazówki jak walczyć z pleśnią w domu.
ogórki małosolne

Jak zrobić ogórki małosolne?

Przetwory
Ogórki małosolne to doskonała alternatywa dla wszystkich, którzy szybko chcą się cieszyć smakiem kwaszonych ogórków. Ze względu na krótki czas kiszenia, ogórki te z zewnątrz wyglądają jak ogórki kiszone, jednak ich środek jest jeszcze prawie surowy. Jeśli nie zjesz wszystkich ogórków małosolnych, odstaw je. Po pewnym czasie zamienią się w równie pyszne ogórki kiszone.