zmiana rozdzielczości zdjęć

Jak szybko zmienić rozdzielczość zdjęć?

Wsparcie dla Komputerów Osobistych
Zdjęcia z cyfrówek mają nawet po kilka MB. I gdy chcemy wysłać kilkanaście lub kilkadziesiąt fotek pocztą, lub umieścić na stronie www, zachodzi problem. Aby go rozwiązać należy zmniejszyć wielkość plików. Jak to szybko zrobić?

Problem przy wpisywaniu małych literek ó, ż, ć, ź

Wsparcie dla Komputerów Osobistych
Często zdarza się, że mamy problem z wpisaniem małych literek: ó, ż, ć, ź. Pozostałe polskie litery wpisują się normalnie, zarówno duże i małe, w tym również Ó,Ż,Ć,Ź. Przyczyny tego mogą być różne, ale jest to proste do naprawienia. A więc:
wycinanie audio z filmów

Jak wyciąć audio z filmów?·

Oprogramowanie Audio
Zdarza ci się, że oglądasz film i nagle leci piosenka, która towarzyszy ci jeszcze na długo po jego zakończeniu? Jeśli tak to świetnie się składa, jesteś jedną z wielu osób, które cierpią na tą przypadłość. Potrzebujesz wyodrębnić ścieżkę dźwiękową z filmu i zapisać ją w formacie mp3? możesz wierzyć lub nie, ale nie ma nic prostszego. Wystarczy program i odrobina chęci. Poniżej znajdziesz wskazówki, które rozwieją wszystkie twoje wątpliwości.
GG

Brak możliwości czatu z aktywnym kontaktem na GG

Gadu-Gadu
Użytkownicy GG spotkali się z tym problemem niejednokrotnie. Nasz znajomy jest aktywnym kontaktem ale nie otrzymuje od nas wiadomości, a wysłane przez niego nie docierają do nas. Co z tym fantem począć????

Modyfikacja wyglądu Windows XP

Oprogramowanie Freeware i Shareware
System, z którego korzystasz nie zawsze musi wyglądać tradycyjnie. Jeśli już Ci się opatrzył możesz go wymienić. Przedstawiam tutaj kilka programów/nakładek, które oferują modyfikację wyglądu np. zmianę tła pulpitu, zamianę ikon, kolorystykę, menu...
gmail

Gmail. Powiadomienie o nowej przesyłce.

Programy pocztowe
Użytkownik Gmaila może być powiadamiany o nadejściu nowej poczty. Program Gmail Notifier wyświetli na pulpicie okno z komunikatem nawet wtedy gdy nie będziesz miał otwartej strony Google.
Word

Niedrukujące sie znaki w Wordzie

Oprogramowanie Edytorskie
Wiele osób ma nawyk oddzielania wyrazów i wierszy za pomocą klawisza spacji podczas pisania tekstu w Wordzie. Można się pozbyć tego nawyku, włączając wyświetlanie tzw. niedrukujących się znaków.

Sprawdzanie stylów w Wordzie

Oprogramowanie Edytorskie
Jeśli chcemy dokładnie poznać parametry stylów formatowania w edytowanym dokumencie Worda, możemy się posłużyć wbudowaną w program funkcją wyświetlania formatowania.
monitorowanie ruchu w sieci

Jak monitorować ruch w sieci?

Podstawy sieci internetowych
W dobie limitów wprowadzanych przez dostawców Internetu pomocne okazują się programy do monitorowania transferu danych. Te niewielkie aplikacje policzą każdy bajt, który przejdzie przez nasze łącze. Różnią się oczywiście przydatnością i jakością. Przyjrzyjmy się im.

Jak przełączać okna Office'a?

Oprogramowanie Edytorskie
Jeśli pracujesz nad wieloma dokumentami Office'a jednocześnie, to zmienianie wyświetlanych dokumentów za pomocą standardowego skrótu klawiszowego Alt+Tab staje się mało wygodne.