fotomodelka

Jak zostać fotomodelką?

Moda
Zawód fotomodelki wcale nie jest taki łatwy, jak się może wydawać. Nie wystarczy tylko dobrze wyglądać i być fotogeniczną, ale trzeba mieć swój własny oryginalny styl i osobowość. Trzeba umieć zwrócić na siebie uwagę. Zanim trafisz na okładki czasopism i billboardy, przed tobą długa droga. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, co powinnaś zrobić, by zostać zauważoną i pracować jako fotomodelka.
Pilot samolotu

Jak zostać pilotem?

Turystyka
Z pewnością nie raz obserwowałeś pilotów, którzy spacerowali wokół swojego samolotu i zastanawiałeś się, co musisz zrobić, aby być na ich miejscu. Podziwianie świata z góry to nie lada atrakcja. Większość pilotów, lubi swoją pracę, mają bowiem satysfakcję z latania. Jeśli i ty chcesz spróbować swoich sił w lotnictwie, przeczytaj poniższe wskazówki.
szukanie wymarzonej pracy

Jak znaleźć wymarzoną pracę?

Znalezienie Pracy
Jeśli nie będziesz szukać wymarzonej pracy, prawdopodobieństwo, że sama wpadnie ci w ręce jest bardzo znikome. Aby ją znaleźć musisz zacząć szukać. To jest zupełnie oczywiste, jednak możesz się zaskoczyć tym, ile ludzi nigdy w życiu nie usiłowało znaleźć wymarzonej pracy. Dzieje się tak z kilku powodów. Czasami nie wierzymy w siebie, czasem nie mamy na to czasu, a czasem przekładamy szukanie wymarzonej pracy na „jutro”. Zatem: Zacznij wierzyć w siebie. Znajdź czas. Zacznij szukać już dzisiaj.
policjant

Jak dostać się do policji?

Administracja Państwowa
Jeśli zdecydowałeś się na dołączenie do szeregu policjantów, poniżej znajdziesz wskazówki, jak przygotować się do zawodu mającego na celu zwalczanie przestępczości.
rozmowa kwalifikacyjna

Jak zrobić dobre wrażenie na rozmowie kwalifikacyjnej?

Rozmowy Kwalifikacyjne
Rożnicą między tobą a innymi aplikantami nie jest wykształcenie, doświadczenie a zaprezentowanie się. Większość pracodawców złamie zasady naboru jeśli będziesz umiał ich ująć swoją osobą. Oto kilka dobrych rad na zaprezentowanie się przyszłemu pracodawcy:
rozwój kariery zawodowej

Jak rozwijać swoją karierę?

Kariera po 50

W obecnych, niepewnych czasach wydaje się, że najlepsze co możemy zrobić to schować głowę w piasek i przeczekać burzę. Jednak spoczywanie na laurach może okazać się bardzo niebezpieczne. Jeśli chcemy zachować pracę i zrobić karierę powinniśmy zacząć się wyróżniać na tle innych pracowników i zostać liderem. Firmy potrzebują teraz ludzi, którzy pomogą znów wybić się im na szczyt i stać się konkurencyjnymi na rynku.

 

Poniżej znajdziesz wskazówki, jak w dobie kryzysu wybić się w górę i zrobić karierę.

rozmowa kwalifikacyjna

Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej?

Rozmowy Kwalifikacyjne

Tylko 7 sekund trwa "pierwsze wrażenie". Każdy z nas chciałby na co dzień potrafić robić dobre pierwsze wrażenie, jednak kiedy staramy się o pracę, presja na to jest jeszcze większa. Dobrą wiadomością jest jednak to, że bez względu na to, co poszło nie tak - czy były korki i się spóźniłeś, czy rozlałeś wodę, czy źle wymówiłeś nazwę firmy - wszystko możesz naprawić.

 

Poniżej znajdziesz 10 sposobów na to jakie potencjalne błędy możesz popełnić na rozmowie kwalifikacyjnej i jak je naprawić.

rozmowa kwalifikacyjna

Jak rozmawiać na rozmowie kwalifikacyjnej?

Rozmowy Kwalifikacyjne

Nie ważne jakie masz talenty i jak wygląda twoje CV, jeśli nie wypadniesz pozytywnie na rozmowie kwalifikacyjnej to nie dostaniesz pracy. Aby dostać pracę, szczególnie teraz - w dobie kryzysu, musisz zadbać o każdy szczegół rozmowy kwalifikacyjnej. Musisz również pamiętać o tym, że chcesz zostać polubionym przez osoby rekrutujące a nie znienawidzonym.

 

Poniżej znajdziesz 10 prostych rzeczy, które zwiększą twoje szanse na zatrudnienie: od prawidłowego wyrażania się, poprzez świadomość tego co można powiedzieć a czego nie, aż do pocenia się.

prośba o podwyżkę

Jak poprosić szefa o podwyżkę?

Wynagrodzenia i Zarobki
Nie czekaj na to, aż szef sam wpadnie na pomysł, aby dać ci podwyżkę. Możesz się tego nigdy nie doczekać. Zamiast żyć nadzieją i marzeniami weź sprawy w swoje ręce i poproś o podwyżkę. Pamiętaj o odpowiedniej etykiecie i zachowaniu. Przeczytaj poniższe wskazówki i przystąp do działania.
pomysł na biznes

Jak znaleźć pomysł na biznes?

Pomysły na Biznes
Masz niejasny pomysł na to, jaki biznes chcesz rozpocząć? Postaraj się wyjaśnić wszelkie wątpliwości i odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące tej kwestii. Musisz zbierać informację z różnych źródeł, takich jak Internet, które z pewnością naprowadzą cię na dobry pomysł na interes życia. Przeczytaj poniższe wskazówki, podpowiedzą ci one, jak znaleźć pomysł na biznes.