zakładanie soczewek kontaktowych

Jak zakładać soczewki?

Oczy i Wzrok
Coraz więcej ludzi nosi soczewki kontaktowe zamiast tradycyjnych okularów. Mają wiele pozytywnych stron - nie parują, pozwalają uprawiać każdy sport i zapewniają większe pole widzenia niż okulary. Wiele osób spróbowało i wróciło do okularów, gdyż uważało, że są niekomfortowe i pieką ich oczy. A komfort noszenia soczewek to odpowiedni sposób ich założenia. Poniżej znajdziesz dokładną instrukcję, jak poprawnie założyć soczewki kontaktowe.

Jak zrobić gwiazdę origami?

Wyroby z papieru
Takie gwiazdki z papieru robi się bardzo prosto. Można je zawiesić na choince czy na oknie i będą świetną ozdobą. Najlepiej wyglądają te zrobione ze stron z gazety lub książki z nutami.

Jak zrobić Mod Podge?

Inne projekty i wyroby
Jeśli lubisz własnoręcznie robić i przerabiać różne rzeczy to z pewnością miałaś już kiedyś do czynienia z Mod Podge, który jest klejem, lakierem i podkładem w jednym. Mod Podge można kupić we wszystkich sklepach hobbystycznych lub zrobić samemu w domu, przy czym druga opcja jest znacznie tańsza. Zanim zaczniesz robić Mod Podge przygotuj wcześniej słoik i etykietę.

Jak zrobić rurki z kremem?

Ciasta
Te francuskie rurki z kremem można przygotować samemu. Praktycznie nie różnią się w smaku od tych z dobrych cukierni. Zamiast kremu z białek można użyć również budyniu lub bitej śmietany.

Jak zrobić ozdoby choinkowe z papieru 3D?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Te ozdoby choinkowe wyglądają jak małe diamenciki. Składają się one z dwóch karteczek złożonych metodą origami a następnie ze sobą sklejonych.

Jak sobie radzić ze zmęczeniem w ciąży?

Dolegliwości w ciąży
Zmęczenie jest szczególnie powszechne u kobiet będących w pierwszym oraz trzecim trymestrze ciąży. Nie ma na to niestety reguły, gdyż niektóre kobiety czują się zmęczone przez cały okres trwania ciąży, zaś inne są zawsze pełne energii. Nie wiadomo na pewno, co powoduje zmęczenie, jednak podejrzewa się o to zmiany hormonalne - w szczególności gwałtowny wzrost progesteronu. Zmęczenie może być spowodowane również depresją czy niedoborem żelaza, które nie są rzadkością u kobiet w ciąży. W drugim trymestrze zmęczenie zwykle przemija i kobiety czują się znów sobą. Stan taki będzie trwać, aż do około 7 miesiąca ciąży. Wówczas mogą pojawić się kłopoty ze snem, bóle pleców, zgaga, skurcze nóg oraz konieczność częstych wizyt w toalecie, co bardzo osłabia i jest przyczyną wzmożonego zmęczenia. Jak sobie zatem radzić ze zmęczeniem?